...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

Nás se to netýká

30. prosince 2008 v 1:46 | Pepcha |  Jednorázovky a songfictions

Pepinku chytla depresivní nálada. Musí jet s rodiči na hory. Nemá přítele. Maminka nemá dobrou náladu. Přibrala několik kil (fajn, jedno). Bolí ji zub. (Ano, samé banální problémy, přesně tak.)
No nic, každopádně to způsobilo, že jsem napsala toto. Ano vím, že je to kravina. Navíc si nejsem jisá, jestli se vymítit píše vážně v tomto kontextu s měkkým i.
Fajn, zkrátka a dobře si to užijte, přečtěte a okomentujte!
V kostele středních rozměrů z patnáctého století se pomalu, ale jistě plnily lavice pobožnými farníky. Výjimečně to ale nebyly jen ty staré babky, které tam chodily dřív. Teď potom, co kostel dostal nového kazatele se v něm shromažďovali i mladí lidé z chudší vrstvy, všichni přívábeni kouzlem a plamennými řečmi šarmantního Šebastiána. To jméno pohledný muž ve středních letech dostal při svém biřmování, ale někdy uvažoval, že se k němu tak úplně nehodí. Hlavně kvůli tomu, za patrona koho laici svatého Šebastiána považovali - přesně té sorty lidí, proti kterým tento duchovní tolik řečnil.
Vystoupil na kazatelnu, blahosklonným pohledem obdařil své ovečky a opatrně položil ruce před sebe.
"Dnes chci mluvit o tom, co sžírá naše lidstvo a co je třeba vymítit. Svatá kniha jasně říká, že jakmile muž s mužem lehá, je to hřích. Ano, sodomie, o té chci promluvit. Něco odporného, nepřirozeného, něco, co by nemělo existovat. Za tento odporný přestupek každý skončí ve věčném žáru a bolesti. Příroda tomu nechtěla a proto tomu nechtěl ani Bůh. Bůh dobrotivý a milosrdný nesnese takovou skvrnu na svém bílém stádu oveček..." Všichni poslouchající nadšeně přikyvovali. Ano, homosexualita, taková odpornost.
..0..0..0..
Umělé světlo televizoru mtně osvětlovalo dvě postavy ležící na pohovce. Večerní zprávy o politice, válkách, mrtvých, stavebních činnostech... A koho to zajímá. Uvelebenou dvojici zaujala až zpráva asi v polovině vysílání.
"...Ano, děkuji za předání slova. Jsem právě tady živě a sleduji, jak rozhořčení mladí lidé protestují proti schválení zákonu o registrovaném partnerství v XYzemi. Zdá se, že..."
Mladá žena se vlíže přitulila ke své partnerce. "Lásko, teď jsem tak šťastná. Nás se to netýká, viď?" zeptala se ustaraně. Miriam ji utešila něžným polibkem do vlasů. "To víš, že se nás to netýká Lori, to víš, že ne..."
..0..0..0..
U pultu si povídala skupinka mladíků kolem dvaadvaceti. Všichni drželi v ruce sklenku s nějakým alkoholem a obhlíželi taneční parket.
"Hele, slyšel jsem, že zmlátili toho kluka, se kterym si byl nedávno. Ten světlovlasej... sakra... Filip, tušim," nahnul se ke svému kamarádovi zrzek.
"To je průser, poslední dobou je to už druhej," zamračil se oslovený. "Dane, co ty na to?" obrtil se na třetího.
"Co já na to? Já jdu tancovat a žít, jak jinak jim ukázat, než když se budu mít líp než oni?" odpověděl filozoficky Dan a odkráčel na taneční parket za nějakým neznámým mužem, který na něj pomrkával.
"Dík bohu, že nás se to netýká, co?" poznamenal zrzek.
..0..0..0..
Na pánských záchodcích se shromáždila velká skupina chlapců, která tvořila půlkruh kolem Martina sedícího na zemi s rozbitým rtem. Nad ním se nakláněl vysoký a očividně starší kluk.
"Tak ty buzerante, dostals´ cos zasloužil, co?" kopl do něj. Martin se stočil do klubíčka. Usmál se.
"Popravdě? Tvoje kopnutí bolí míň než pořádnej anál." Vysoký kluk zbledl. "Cos to řek´, teplouši?"
V zadních řadách to zašumělo, cestu dopředu si razila dívka s dlouhým koňským ohonem blonďatých vlasů. "Co to zase, kurva, děláš? Vylejváš si na někom zlost?" zastavila se u dlouhána. Ten si ji změřil pohledem a speciálně se zastavil u jejího výstřihu. "Ale, cestou mě do kloboučku cvrnkla ňáká bukvice. Tak ji tu teď rozlouskávám," odpověděl s úsměškem kluk a rukou si prohrábl vlasy. Chtěl na ni zapůsobit?
"Takže ho mlátíš jenom proto, že je gay, jo? Že se nesnaží dostat do postele všechny holky na škole? Nebo žárlíš, že kdyby on chtěl, tak by je na rozdíl od tebe i měl?" změřila si ho znechuceným pohledem. "Máš se fakt čim chlubit, kreténe," oznámila mu. "Vypadni." Kluk znovu zbledl a následně zezelenal.
"A rád, ve společnosti největší kurvy na škole a buzíka zůstat nechci," otočil se na podpatku a odběhl pryč.
Dvě slečny na chodbě se na sebe vzájemně podívaly a zatímco blondýnka pomáhala Martinovi na nohy, prohodily mezi sebou: "Ještě že nás se to netýká, co?"
..0..0..0..
Na stále zelenou trávu se snášely lístky zbarvené do nejkrásnějších barev, jaké dokázal podzim vykouzlit. Stařenka stála pod rozložitým stromem a usmívala se do vzduchu, zatímco do něj také cosi šeptala. V jedné ruce držela noviny, v druhé kytici lučních, podzimních květin, které natrhala, když byla včera na horách.
"...nevěřila bys, jak jsou ty lidi pořád stejný. Až je to smutný. A eště smutnější na tom je, že všechny ty děsný věci se nás furt nějak týkaj. I když si to mladý neuvědomujou," povzdechla si nakonec a kytici položila na kamenný náhrobek s nápisem:
Dobrá přítelkyně, matka, bývalá manželka a profesorka
Phoebe Gray (1939 - 2006)
Rest in peace
..0..0..0..
"Jsem doma, lásko."
"To je dobře. Mám pro nás nějaký film."
"Vážně? Ty jsi zlatíčko. A co pusa na přivítanou?"
"Tak pojď sem."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Belinda Belinda | Web | 2. ledna 2009 v 21:55 | Reagovat

vymýtit je za všech okolností vymýtit... ale ještě, že se mě to netýká *dívá se stranou*

2 Pepcha Pepcha | 4. ledna 2009 v 10:40 | Reagovat

Myslíš? Já se dívala i do výkladových slovníků a na nic jsem nepřišla (měli tam oboje...). Asi z toho budu mít delší dobu depku.

3 Sarrah Sarrah | 6. ledna 2009 v 21:41 | Reagovat

Miminčin korektor poznamenal, že oboje je možné... V tomto případě jsem pro vymítit...

4 trin trin | 7. ledna 2009 v 20:46 | Reagovat

priste zadam neco delsiho.. teda to je mozna ta anglicka povidka, ale znate me a anglictinu.. : D

ale hezke slecno, hezke

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama