...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

Ples 2007

9. prosince 2007 v 22:28 | Pepcha |  Nebezpečí hrozí všem
6. 11.2007 se v Lucerně konal maturitní a stužkovací ples Gymnázia Jana Nerudy. Velice jsem se na něj těšila, jelikož se i přes všechna úskalí podařilo sehnat adekvátní šaty z Attrattiva (ani nevíte, jaká je to práce), ačkoliv pro mnoho lidí by dva výstřihy - jeden na zádech a jeden vpředu - mohly vypadat až příliš lascivně pro ta mladinkou dívenku, jakou já jsem. Díky bohu má matinka milovaná se i přes svůj věk jedenapadesáti let nedá nazvat osobou příliš konzervativní a tudíž souhlasila i s doplňky jako krajkované punčocháče a rukavičky či perlový křížeček do výstřihu. Můj první problém nastal, když jsem i uvědomila, že nám právě přestavují (čtěte rozbourávají) koupelnu a kuchyň, tudíž bych se nemohla v osprchovat a přece jen převlékat se v bytě, kde za tenkými dveřmi tušíte (slyšíte a cítíte) přítomnost řemeslníků s nepříliš vytříbeným vkusem, není žádný med.

Pepinka Miláček se proto rozhodla odcupitat i s odporně těžkou taškou napěchovanou tužidlem, lakem a spoustou dalších užitečných věcí do stanoviště č.2 - za svou milovanou babičkou Milunkou. To, co jsem ovšem nepředpokládala byla návštěva mé úžasné tetičky Evičky a jejího sedmiměsíčního škvrněte Ondráška, díky čemuž má příprava vzala tak trochu a své, jelikož bylo mou povinností aktivně společensky konzervovat, jak ten můj bratránešek není roztomilouštý. Není.
Neočekávaná skutečnost č.2 byl telefonát mé milované Kittie, která mi oznámila, že se rozhodlo sraz o hodinu posunout. Pepinka (vážně se ve skutečnosti nejmenuji Josefína!), která celý den pobíhala po škole s úchvatným drdůlkem na své rozkošné hlavince, v němž byly schovány už ne tak okouzlující papiloty, si teď sedla a pomalu, přepomalinku si upravovala účes. Zbývající čas jsem zaplácla žvaněním s babičkou a necháváním se již oblečená, namalovaná a učesaná fotit babiččiným nedigitálním fotoaparátem.
Nutno podotknouti, že mi to slušelo. A mou krásu mohly obdivovat i davy v metru, kde jsem čekala na svou milovanou Kitinku, jelikož jsem přijela o dvacet minut dřív, než-li bylo domluveno. Já vím, že jsem šikovná. Následně jsem výše zmíněnou, kterou bych málem nepoznala v jejím změněném stavu (to dělaly ty vlasy vyčesané nahoru), konečně přivítala a společně jsme se odebraly stepovat před Lucernu v domnění, že by ostatní mohli být charakterové a přijít včas. Nikolivěk, milý Watsone.
Jediná Sarrah se dostavila alespoň s tím desetiminutovým zpožděním a při telefonátu s Bellie nám bylo oznámeno, že pan Srdíčko Medard si musel ještě trochu natupírovat vlasy, takže přijedou (ona, on, Trin a její bratr Joey)
trochu později. Volná šatna byla už jen ta v mezipatře, kde jsme se tedy zbavily všech nepatřičných částí naší garderoby (svetříky, kabátky atd.) a vydaly se hledat a telefonicky obvolávat ostatní členy naší rodinky.
Jednu z prvních věcí, kterou jsem na plese viděla po tom, co jsme vyšly ze šatny byl pan Dokonalý Žiletka, honosící se padnoucím sakem a slušivou červenou košilí a právě držící za ruku svou slečnu. Úžasný zážitek. Následně jsme potkaly Artieho a Janičku (slečnu o dva roky mladší a velice otevřenou), nalily do sebe něco toho pitiva a dál jsme hledaly. Pepinka dostala menší hysterický záchvat a seřvala chudáka Matea právě se bavícího s Prokopem a jakýmsi neznámým chlapcem, jak to že nám nezavolal a neoznámil, že je už na plese, ale nakonec jí to bylo stejně na houbec, jelikož se Mateo někam zdejchnul.
O trochu později dorazila i Belinda s Trin a s pány(?) v závěsu a zatímco si výše zmínění zanechávali kabáty v šatně, stačila dorazit i Sarranet vracející se z divadelní zkoušky s jakýmisi podivnými pírkovými ozdobami ve vlasech, na které jsem si dobře vzpomínala, jk jsme je kupovaly v jedné galanterii.
Všichni byli přítomni a zábava mohla začít. Mohla začít, ale kupodivu jsem už zažila o dost větší "švandu" s mými milovanými a tohle byl velice slabý odvar. A to, co mě upřímně dokázalo naštvat bylo, když mi ostatní brali můj krásný vějířek, zatímco já ho sama potřebovala potom, co jsem provozovala tanyny se Saranetini atd.
To, co si jako jediné velice jasně pamatuji - a budu pamatovat ještě dlouho - bylo, když mě ke konci plesu Artie dotáhl k parketu do míst, kde se nacházel pan Úchvatný Žiletka a jeho slečna a spolu s ostatními se mě snažil přesvědčit, že jít za ním je jednoduché jako facka. Následně mě dirigovali směrem "doprava, Pepie, jde si asi pro pivo" a já jako úplný debil zamířila hádejte kam? Ano, doleva. Ach ten orientační smysl. No nevadí na druhý pokus jsem tedy šla za ním a (v přítomnosti jeho slečny) se ho zeptala, zda-li by byl ochoten věnovat mi jeden tanec. Pan Nádherný Matyáš (neříkejte mi, že je to úchylné jméno, vím to sama) mi věnoval rozpačitý a trochu soucitný úsměv spolu s prohlášením, že je bohužel hrozné dřevo, ale nakonec souhlasil, že si zatančí jestliže budou hrát blues, jelikož jsem ho přesvědčovala, že to vůbec nevadí, že tancovat neumí většina lid a stejně to dělají.
Ani snad nemusím dodávat, že blues již opravdu nehráli a já si šla zatančit (resp. zaběhat) kankán, při němž mi někdo podupal nohy a natrhl silonky. Au.
A to nejlepší na konec - tatínkovi se jakýmsi záhadným způsobem podařilo dostat dovniř bez lístku a přišel mě informovat, že za rohem máme připraveného taxíka, tak ať hejbnu kostrou. Ani jsem se nestihla řádně rozloučit a už jsem si to šupajdila směrem k autu, ze kterého jsem zahlížela na hvězdnou oblohu a přemýšlela, proč jen má slečnu, proč za rok maturuje a proč musíme zítra psát z té přiblblé ájiny.
Když jsme dorazili domů, zasedla jsem ke stolu a vypsala se z "depky" (já nejsem EMO) takovou absolutně příšernou básničkou (viz v příštím članku), kterou jsem po sobě neměla sílu opravovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 trinitia trinitia | 14. prosince 2007 v 20:05 | Reagovat

barusko ja te miluju !!! tve zminky o nas jsou dokonale,tvuj clanek o tobe je skvely :DD koukej psat vic reportu

: ))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama