...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

Cudnost nadevše

10. prosince 2007 v 16:24 | Pepcha |  Básničky
Naše milovaná paní profesorka Martička, která má tu smůlu, že nás vyučuje nám zadala jakožto cvičení napsat naši verzi podle ní VERGILIOVA Umění milovat (pro ty méně iteligentní - napsal jej Ovidius) a Pepinka to tedy vzala trošinku ironicky. Úplně maličko.

Chce-li být žena krásná, libiti se,
upozorním dámu, ať stará se o sebe,
ať nosí věci krásné, nejen na plese,
aby ji každý vynášel slovy do nebe.
Dlouhé nohy, ladný krok,
vysoké podpatky jen podpoří,
až zhoupneš svůdně bok,
mužská zdrženlivost pohoří.
Nemysli však, že muži jsou cudní,
dekolt vystavený přiláká oči spíš,
než tvé oči, podobné modré studni,
ty jejich zamíří, vždy níž.
Pootevři lehce ústa,
jakby se ti nedostával dech,
na srdci už puká krusta,
muži šílí po tobě v svých snech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fuck fuck | 10. prosince 2007 v 17:10 | Reagovat

hroznej blog!!!!!!!!!!!!!!úpln strašný!!!

2 Pepcha Pepcha | 10. prosince 2007 v 19:27 | Reagovat

Nepředpokládm, miláčku, že bys sem ještě někdy zavítal/a, ale stejně Ti odpovím: což takhle si nejdřív přečíst alespoň jeden můj článek, než mi začneš předkládat svou - zajisté jinak objektivní - kritiku. To, že jsi svůj komentář zanechal/a u článku, který jsi spatřil/a jako první svědčí o tom, že ses ani neobtěžoval/a se tu porozhlédnout. Ovšem to potom nesvědčí o mé neschopnosti, že honey bunny? +muck+

3 jita jita | Web | 11. prosince 2007 v 14:53 | Reagovat

ahoj máš to tu moc pěkný :-)nespřátelíme ?

4 fuck fuck | 12. prosince 2007 v 16:32 | Reagovat

napsal sem to k prvnámu abys to hnet přečetla víš!!!

5 Pepcha Pepcha | 12. prosince 2007 v 20:20 | Reagovat

V tom případě bychom mohli/y zahájit inteligentní debatu, proč si myslíš, že je to tu hrozné. A prosím, očekávám logické argumenty, broučku!

6 Belinda Zito Belinda Zito | Web | 13. prosince 2007 v 15:34 | Reagovat

Vážené fuck,

jsem šťastna, že se na internetu našel někdo, kdo má smysl pro gramatiku a kultivovanost vyjadřování. Velice ráda bych s vámi navázala bližší spolupráci, protože Váš způsob kritiky je veskrze ojedinělý.

S pozdravem

B.Z.

7 Kittie M. Comma Kittie M. Comma | 15. prosince 2007 v 22:51 | Reagovat

Drahý/á fuck,

nechtěla jsem se do této debaty motat, jelikož nepochybuji o tom, že by si s tebou Pepcha poradila, nicméně toto nemohu nadále ignorovat. I když uznávám, že do jedné věty nacpat tolik buranské nekultivovanosti a gramatických chyb, je výkon více než fascinující.  

Krásný zbytek krásného a jistě velice příjemného dne...(člověk má hned lepší pocit, když někomu pořádně zanadává, že?)

8 markulka markulka | Web | 17. prosince 2007 v 20:19 | Reagovat

Ahoj barus:)tady marketka pesout=)))! Moooc krásná báseň,taková tvrdě realistická.. Hezounká:-) Dáme někdy ten sraz;)? Měj se hezky a ve své "kariéře" -jen tak dál:))

9 Pepcha Pepcha | 20. prosince 2007 v 8:49 | Reagovat

Samozřejmě a s radostí! Jsi tu přes vánoční prázdniny? Jsem tu celý týden, tak bychom se  mohly někde sejít, ne? A děkuju mockrát.

10 Anonym Anonym | 22. prosince 2007 v 20:13 | Reagovat

Tákže. Už teď vím, že mě asi úplně zdrbete,už i za to, že sem píšu jako anonym a taky za né kaldný nároz na tenhle blog...áno, áno...vím, že sem nemám lozit, když se mi to nelíbí, ale někdy prostě přece jen omylen na takový blog narazíte a nedá vám to, napsat komentář. Ale...myslím, že každý má stejně jako já právo na to, se zde vyjádřit. Takže od začátku...Absolutně se mi nelíbíl váš přístup k člověku pod přezdívkou fuck...To, jak se na něj hned vrhla snad všechna menšina vás, co sem chodí, tak to nebylo fér...Spíš mi to připadalo, jako by jste se tu všichni snažili psát strašně spisovně...důvod?? Neznámý. Ať si o mě myslíte co chcete, myslím, že tohle je blog nějaké nevyspělé Puberťačky, která píše povídky o Tokio Hotel apod...Viz levý rámeček...No...Mě je taky 14, ale nemám zapotřebí si vést nějaký bloček, kam se budu zpovídat se svými zážitky a psát sem nějaké přiblblé povídky, které jsou stejně uplně na nic a nikdy vás nikam nedostanou...A jestli tvrdíte, že je to zábava a využití volného času...tak asi nemáte přátele, a neznáte, co ej to přátelství...Protože trávit volný čas za PC, je to nejhorší, co může být...jak chcete nabýt nových zážitků? Psaní si s někým na icq nebo psát písmenka na blog? není to trochu obohé?.....Prřostě a jednoduše, jsem zásadně proti blogům...ať si myslíte co chcete, loučím se s vámi a přeju příjemné svátky, Anonym, peace.

11 Pepcha Pepcha | 28. prosince 2007 v 14:05 | Reagovat

Lásko, to opravdu nestačí jeden urážlivý komentář k jednomu článku? To opravdu musí být hned dva? To za 1).

Za 2) ty máš nějaký důvod mi říkat, že jsem se zachovala k fuck špatně? Promiň, ale vadí Ti, že mám přátele, kteří se za mě postaví, když mi někdo nadává, slunce moje?

Za 3) snažím se psát spisovně? Ano, samozřejmě! Tobě snad nepřijde odporné, když někdo nenapíše před že čárku?

Za 4) co se týče Tvého přesvědčení, že jsem fanynka TH: je dokonale neopodstatněné, jediné čemu jsem ještě tak schopna ještě fandit je HP (jak bys zjistil, zlatíčko, kdyby sis přečetl alespoň jeden můj článek).

Za 5) můžu se netaktně zeptat, jestli umíš pořádě číst, zlato? Mám obavu, že Tě to ve škole pořádně nenaučili, protože pak by sis nutně musel všimnout komentáře nad tím svým: tj. přávě jsem si domlouvala schůzku se svou dávnou kamarádkou.

A tak mi za 6) přichází na mysl, proč mi tu vykládáš o tom, že počítač je hrozná hloupost a sám si za PC sám sedíš a píšeš pobuřující komentáře.

Jako poslední za 7) jsi zásadně proti blogům? Proč to říkáš mně, miláčku? Větší účinek bude mít i to, když si půjdeš postěžovat mamince, lásko.

Forever your Josephine Muriel Black

Á jamais ta Josephine Muriel Black

12 Anonym Anonym | 29. prosince 2007 v 0:10 | Reagovat

Takže asi se pokusím být tak trapná jako ty a začnu vše označovat od 1 až po...Nevím kolik bodů...Takže to vezmu od začátku...Odpusť si prosím to oslovení, lásko,slunce apod..je to nechutně úchylné.To, že si myslím, že ses zachovala k fuck špatně, není nic, co bys mi mohla vyvracet..Je to pouhý fakt a spíš se divím, že ses na něho nevykašlala a na celý jeho názor, stejně jako na ten můj...Mimochodem jsem ráda, že jsem měla náladu sem jít a podívat se, jestli náhodou jsi neměla, nebo někdo jak ty říkáš z tvých přátel, ohlasy na můj předešlý komentář.No nic méně...Nevyvracím ti spisovnost, fajn, je to tvůj blog a určitě se čte líp spisovná čeština, než hovorová, ale spíš mě zarazila spisovnost u tvých přátel....No a co se týče TH...nevím teda proč máš v oblíbených stránkách odkaz na nějaký blog  stématikou Tokio Hotel...To je fakt zajímavé...A i celá aféra HP...Jenom přebíráte to, co někdo už vytvořil.Dále..prosím, neoslovuj mě v mužském rodě, děkuju.A neměj obavy,že neumím číst, číst umím perfektně.Jen nevím, proč mi to vůbec říkáš, že ses domlouvala s nějakou svoji dávnou kamáradkou.To není absolutně moje věc a vůbec mě to popravdě nezajímá.No a že je PC hloupost, to sem taky neřekla...Já na počítač taky chodím, jak vídíš, ale trávím na něm minimum času, tj. tak hodina týdně.Ale dobře, to uznávám, že každého nebaví být s přáteli někde venku,ale radši si sněma sedne za počítač, že...No a teda jedno se ti povedlo.Skvěle jsem se pobavila u věty : Větší účinek bude mít i to, když si půjdeš postěžovat mamince, lásko.

To vážně nemá chybu :-D.

No já myslím, že by jsme toho už mohly konečně nechat, ani jsem neměla v úmyslu si s tebou takhle ostře předat názory, takže jen doufám že jsi splachovací, né jako já :-).Tak se měj a sorry za kritiku.

P.S. - Sice jsem se omluvila, ale stojím si za tím.

13 Boss Bossou Boss Bossou | 14. října 2010 v 15:24 | Reagovat

[5]: vyjadrujes se uplne trapne moc inteligentne chrapoune

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama