...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

Prosinec 2007

Excest: Jeden svět nestačí 2/2

28. prosince 2007 v 15:23 | Pepcha |  Excest
druhá půlka

Excest: Jeden svět nestačí 1/2

28. prosince 2007 v 15:19 | Pepcha |  Excest
Fajn. Tohle bylo pro změnu pro Ninu k Vánocům. Problém jsou ty poznámky pod čarou. No nic... čtěte.
Sarranet
Drobná mladá dáma se natáhla po pergamenu téměř větším než byla ona sama. Ležel však na příliš vysoké polici a tak dívka jen bezvýsledně poskakovala a s ní i její tmavohnědé lokýnky. Možná by vydržela s touto zábavou až do večera nebýt toho, že se kolem ní protáhl dlouhý chobot a pergamen jí podal. Dívka z radosti nad získaným pergamenem si chvíli ani neuvědomila, že je v proslulé knihovně a její ifrítka na sebe vzala podobu pomenší slonice. Začala rozmotávat pergamen, když tu se zasekla v půlce pohybu a otočila se k přerostlému savci.

Excest: Golden eye

28. prosince 2007 v 15:16 | Pepcha
Golden eye
Pro Belušku k Vánocům 2007
Upozorňuji vás, že tahle povídka by za normálních okolností rozhodně byla od 15-ti let, ale vzhledem k tomu, že mně samotné bude 15 až na jaře, máte smůlu: 12+
A mami? Jestli sem v průběhu dalších 20-ti let zavítáš: nečti si to!!!!!

Příběh královny Ester

28. prosince 2007 v 15:12 | Pepcha |  Čtenářský deník
Ano, přesně tak. Baruška si už zase přečetla odporně tlustý historický román.
Napsala jej a vydala roku 1996 jistá J. Francis Hudson, která mimo jiné dosáhla nejvyšší akademické hodnosti v klasické filozofii a teologii na univerzitě Cabridgi a která později hodně cestovala po Středním východě, takže si myslím, že měla plné právo napsat román vykládající příběh královny Ester tak trochu po svém - a rozhodně lidštěji.
To, co mi na knížce ze všeho nejvíc vadilo byla asi forma pohledu, jakým je děj vyprávěn - ich forma, kterou já ze srdce nesnáším. Naštěstí má paní Hudsonová očividný talent a tak jsem byla schopna a ochotna knížku přelouskat (i s jejími pěti sty padesáti šesti stránkami), ale možná za to mohla především jistá postava. A ne, Ester to vážně nebyla... Ale o tom až později.

Problémy s dětmi - drabble

25. prosince 2007 v 18:25 | Pepcha |  Jednorázovky a songfictions
Napsala jsem cosi jako drabble. Nemá to 100 nýbrž 150 slov a ještě ke všemu jsem nevymyslela, kdo je vlastně ta hlavní postava. Ale to nevadí! Mimochodem - už jsem vám říkala, že jsem kreslila moje a Siriho svatební foto a dopadlo to hrozně?

Já a stres před Vánoci? Nikdy!!!

22. prosince 2007 v 0:50 | Pepcha |  Nebezpečí hrozí všem
Abych se takhle večer nenudila, rozhodla jsem se popsat vám mé poslední dva dny, které jsem strávila především přípravami a první oslavou Vánoc.
Řekla bych, že den se dá počítat už od půlnoci a ta již dávno minula, když jsem si konečně přestala číst knížku jménem Příběh královny Ester a onu pasáž z Bible. Bohužel jsem následně nebyla schopna usnout ať už jsem se snažila sebevíc a spánek se ke mně dostavil až ve tři ráno, kdy už jsem myslela, že nepřijde vůbec. Musím poznamenat, že ranní vstávání bylo opravdu trpké a mé oči se mnou dosti nevybíravým způsobem odmítaly spolupracovat a zavíraly se v naprosto nevhodných chvílích, mezi které jsem počítala tramvaj, ve které by usnout nebylo něco právě nejpříjemnějšího.

Cudnost nadevše

10. prosince 2007 v 16:24 | Pepcha |  Básničky
Naše milovaná paní profesorka Martička, která má tu smůlu, že nás vyučuje nám zadala jakožto cvičení napsat naši verzi podle ní VERGILIOVA Umění milovat (pro ty méně iteligentní - napsal jej Ovidius) a Pepinka to tedy vzala trošinku ironicky. Úplně maličko.

Žiletky jsou docela fajn had...

9. prosince 2007 v 22:37 | Pepcha |  Básničky
Tento článek si prosím přečtěte až po Plesu 2007, v něm je vysvětlen, co tu vlastně děla takovýhle brak, v němž rým sadness a godness je ještě ten lepší.

Ples 2007

9. prosince 2007 v 22:28 | Pepcha |  Nebezpečí hrozí všem
6. 11.2007 se v Lucerně konal maturitní a stužkovací ples Gymnázia Jana Nerudy. Velice jsem se na něj těšila, jelikož se i přes všechna úskalí podařilo sehnat adekvátní šaty z Attrattiva (ani nevíte, jaká je to práce), ačkoliv pro mnoho lidí by dva výstřihy - jeden na zádech a jeden vpředu - mohly vypadat až příliš lascivně pro ta mladinkou dívenku, jakou já jsem. Díky bohu má matinka milovaná se i přes svůj věk jedenapadesáti let nedá nazvat osobou příliš konzervativní a tudíž souhlasila i s doplňky jako krajkované punčocháče a rukavičky či perlový křížeček do výstřihu. Můj první problém nastal, když jsem i uvědomila, že nám právě přestavují (čtěte rozbourávají) koupelnu a kuchyň, tudíž bych se nemohla v osprchovat a přece jen převlékat se v bytě, kde za tenkými dveřmi tušíte (slyšíte a cítíte) přítomnost řemeslníků s nepříliš vytříbeným vkusem, není žádný med.

Po dlouhé době...

9. prosince 2007 v 19:09 | Pepcha |  Nebezpečí hrozí všem
Pepince konečně došlo, že nějaká ta aktivita někdy taky neuškodí, takže KONEČNĚ alespoň vyměnila ty dva debily v záhlaví za tyto krásné slečny z Naruta. No řekněte, nenavodí vám hned úžasnou vánoční atmosféru? Mně tedy rozhodně ano. A nedívejte se na mě tak, já VŮBEC nejsem magor (ani slečna kapslokerka) +muck+