...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

Mary-Sue

24. července 2007 v 22:56 | Pepcha |  Nebezpečí hrozí všem
Mí milí přátelé,
rozhodla jsem se tu napsat něco o Mary-Sue, o které se momentálně často mluví. Sama jsem kdysi Márinky měla ráda, dokud jsem si však nepřečetla svůj první glos od Agentek. Docvaklo mi, že to asi není tak úplně znak kvality. Čím víc jsem toho přečetla, tím víc jsem měla pocit, že Mary je prostě směr, který se mi líbit nebude. A vůbec, vždyť to ani není žánr, je to jen hrubka v povídce či její součást, ale rozhodně se to nedá povýšit na žánr. Proto sem vkládám tento článek, pro pobavení i jednodušší rozpoznání Mary.
Á jamais votre Josephine Muriel Black
Forever your Josephine Muriel Black

Její charakteristika je "dokonalá ve všech ohledech", čímž je míněn vzhled, intelekt, povaha, schopnosti, vkus, vůně a cokoliv chcete.
O vzhledu se toho dá říct dost, ta dívka je tak krásná, že pohledy všech chlapců se stáčejí jen a jen k ní. Obvykle se honosí dokonalou postavou, obrovskýma očima a lesklými vlasy, jejichž barva je obvykle geneticky zhola nemožná. A jen tak mimochodem - u Márinek neexistuje nic jako barva vlasů kafe-bronz-do zelena, kterou vlastní asi polovina obyvatel Evropy.
1) Za předpokladu, že máte dívku s vlasy rezatými či ryšavými, její oči nutně musí zářit jako dva smaragdy (kterážto barva duhovek vůbec neexistuje, a když, tak jen u barevných čoček) a její pleť musí být lehce opálená (neberme v úvahu, že většina zrzek se při prvních dotycích sluníčka zbarví do růžova). Příklad: Lily Evans (HP)
2) Dívka, která okouzluje nejen vlasy podobnými černému vodopádu, ale i očima nebesky modrýma nebo rovněž nefritově zelenýma, má pleť podobnou alabastru, jako by nikdy nevycházela z domu, avšak její rty planou vášnivou červení. Příklad: Nefrita (Kameny osudu)
3) Vlasy většiny blonďatých Mary-Sue se vyznačují několika zvláštnostmi - buď má dotyčná od přírody melír, ve kterém jsou snad všechny odstíny žlutě, jaké existují (prosím, ignorujte, že to musí vypadat dosti... eh... zvláštně), popř. září jako slunce a oslňují na pohled a nebo vypadají jako platina. (Některé slečny to mohou střídat - viz příklad.) Oči oněch slečen uklidňují svou šedavou až holubí modří či bouří city jinými odstíny modré. (Opět - některé dámy mění odstíny dle nálady či počasí a jsou schopny dojít až k tuze originální fialové - opět viz příklad.) Příklad: Gaia Nevím-jak-dál (Neohrožená 1,2....X)
4) Poslední typ se vyskytuje zřídka, a proto jsem si ani nevzpomněla na žádný příklad. Barva i vůně vlasů silně připomíná čokoládu, kterou všichni tak milujeme,oči pro změnu rozkošné pomněnky a ústa lahodí oku stejně jako dva okvětní lístky růže růžové. (Samozřejmě se najdou i takové, které se vám na tohle pravidlo vykašlou a jsou si Márinky i s očima podobnýma dvou kádím hořké čokolády.) Příklad: nevzpomínám si, ale ve filmech dle Rosamundy Pilcherové by se zajisté nějaká našla
Povahou jsou jednotlivé Mary odlišné a pravidla pro ně tak úplně neplatí, avšak stejně jsem se pokusila přiřadit povahu ku vzhledu:
1) Zrzky - dívky obvykle ambiciózní, drzé a vášnivé dračice.
2) Černovlásky - ty, které mají obvyklý vzhled Márinek bývají pánovité, rozhodné a lehce nafrněné, ovšem rozhodnou-li se se maskovat za hnědé oči a opálenou pleť, rozhodně to budou úplní andílci, kteří se ovšem umějí pěkně na... no.. však víte co.
3) Blondýnky - na ně nejlépe sedí klasické označení: anděl s ďáblem v těle.
4) Hnědovlásky - mají sklon se rozplývat snad nad vším a tvářit se jako panny Marye (u některých zaznamenán přílišný zájem o studium).
Jejich intelekt je jednotný - chytré a inteligentní až to bolí.
Společenské postavení se různí dle okolí. Pakliže mají štěstí, dostanou se mezi lidi, kteří neznají žárlivost a kvůli jejich kráse se jim obdivují. Pakliže mají smůlu, jsou z nich úplní outsideři, vedení temnou cestou osudu či nějakou podobnou hovadinou. Dost často pocházejí dívky z rozvrácených rodin, hrozných poměrů, jsou již v dětství znásilňovány vlastním otcem či se jim dějí podobná příkoří. Prostě Mary - chudinky.
A nebyla by to správná slečna Dokonalá, aby se nenarodila s nějakými zvláštními schopnostmi, které samozřejmě pomohou zachránit celý svět. Schopnosti Márinky většinou získávají díky svému původu, spojení člověka a kouzelné bytosti.
Co se týče příběhu, celý se točí okolo nich, ony na sebe strhávají veškerou pozornost a pakliže nejsou hlavními hrdinkami, hlavní postava se do nich nutně musí zamilovat, přičemž ony ho nutně musí vyrvat z drápů smrti či se zachovat dle příkladu Ješuy a zachránit svého milého od věčného sukničkářství. (Vlastně jediný rozdíl mezi nimi a Ježíšem je ten, že on zachránil Márinku a ne ona jeho - ačkoliv, když se to tak vezme, Ježíš byl tak trochu Mary... no nic.) Stává se, že při plnění nějakého podobně úžasně obětavého úkolu slečny zemřou, přičemž po sobě zanechávají plačící a trápící se jedince a od nás se bohužel očekává, že si rovněž krásně popláčeme. (Ani za nic!)
Márinky na sebe obvykle berou autorovu vysněnou podobu, kterážto prostě nemůže být jiná než-li uchvacující.
Mužský protějšek Mary-Sue je označován jako Gary-Stew nebo jako Mary-Snape, jelikož autoři často ze Snapea dělají lepší a hezčí postavu.
Uf. To by asi bylo tak všechno, snad jen dodat: Glosátoři všech zemí, spojte se!
A zde jsem pro Vás našla jednu perfektní ukázku, která - obávám se - nebyla myšlena jako parodie. No co, každý má nějakou tu chybku. Ne, špatně, Mary je nemají.

Úvod

4.10.2006 17:57 | lekorka | A New Magic Girl in Hogwarts
Tak začíná můj první bločeg a moje první psaní:)Doufám,že se vám to aspoň trošičku bude líbit.Popravdě tohle je moje první psaní:)A abych nezapomněla můj celý příběh bude napojovat na příběh Jen stín nenávisti,který naleznete na stránce: www.nelien.blog.cz Přeji vám pěkné počteníčko:)
Příběh vypráví o šestnáctileté dívce jménem Sarah Edithonové,která je dcerou Niki Edithonové a Thomase Editha.Sarah je opravdu krásná dívka.Má krásně čistou a hebkou pleť jako samet.Její krásné zelené oči jsou hezčí než smaragdy.Okolo obličeje se jí dříve míhaly černé vlasy,ale nyní blonďaté s moderním sestřihem od Bontonu a na rukou jí svítí francouzská manikůra.Nejčastěji nakupuje oblečení od Guciho,Vero Mody,Adidas a voní na dálku víc než kterákoliv květina.Je vysoká a tak krásně štíhlá,že by mohla hned dělat modelku.Byla krásná jako anděl a měla vše,na co si vzpomněla.Aby taky ne,když pocházela z bohaté rodiny.Přesto tato dívka byla odlišná oproti ostatním z bohaté čtvrti.Vůbec nebyla namyšlená,ale naopak velmi přátelská,milá,sympatická a také často byla velmi smutná.Ale ještě se lišila něčím velkým.Chodila do čarodějné školy Čarokvěty.Ale bohužel tam nevydržela až do konce,protože vládla velkou mocí,kterou neuměla ovládat a i učitelé měli z ní trošku strach,tak jí museli ze školy Čarokvěty poslat do Bradavic.A na vlakovém nádraží,začíná náš první příběh...
Ukázka je ze stránky: http://lekorka.blog.cz/0610/uvod
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kittie kittie | Web | 25. července 2007 v 22:17 | Reagovat

miláčku, okamžitě to hoď na nový cool blogísek. Heslo je jméno z mé oblíbené věty z Nejlepších narozenin pána zla. Myslím tu větu, kde se dopodrobna rozvádí Beliny pocity. Pokud pořád nechápeš, jsem tivždy k dispozici na telefonu. A ten článek je dokonalý. Trošičku jsem se sesypala pod stůl.  

Glosátoři všech zemí spojte se!

2 jessie jessie | E-mail | Web | 5. srpna 2007 v 21:28 | Reagovat

Sorry,ze ti to posilam. posilam to hlavne ze strachu. tento dopis pochazi z venezuely byl vyslam aby zmenil tvuj zivot a udelal te stastnejsi.posli tento dopis 20 lidem do 96 hodin.zmeny se dockas do 5 dnu.alena Kovarikova ktera tento dopis poslala 22 lidem vyhrala v losovani automobil.erik prazak ktery tomuto dopisu neuveril do 5 dnu dostalrakovinu a zemrel.TAK CO POSLES TENTO MAGICKY DOPIS?RADIM TI ANO,JAKO JSEM TO UDELALA JA

3 belinda belinda | 14. srpna 2007 v 23:13 | Reagovat

barboro, jestli okamzite neco nepridas, tak te znicim a myslim to do slova . uz me vazne nebavi koukat na ty dva idioty v zahlavi. ale jinak te laaaashshshcoooooyuuuu

4 trinitis trinitis | Web | 29. srpna 2007 v 4:25 | Reagovat

thomas by musel byt Edithon..jinak ma tu manzelku blbe vysklonovanou...

navic..jak se nekdo z cerne muze prebarvit na blond??

...

krasny clanek...skutecne:))

to asi nemas Selenku moc rada,vid?!..ale ona nema rude rty...a nema zvlastni schopnosti...jen je outsider...heh....a chudinka...a umre...a...a do haje!!:DDD

5 Tess Tess | Web | 9. září 2007 v 0:19 | Reagovat

Úžasnej článek, Mary-še patří pod zem!!! Pobavila jsem se!

6 Snowy Snowy | Web | 7. července 2008 v 13:52 | Reagovat

Pravda, pravda, ta ukázka je dokonalá. Nádherné Marušky-Zuzanky bych ještě snesla, ale když to ovládá nitrozpyt a nitrobranu, je to metamorfomág i zvěromág a zřejmě nejsilnější kouzelné stvoření na zemi... tak je to "trochu" přehnané:)

A o Mary-Snapeovi slyším poprvé, ale máš pravdu. Poslední dobou jsem narazila na hodně galantních a krásných Snapeů. Asi to má na vině Alan Rickman:-D, jinak si to neumím vysvětlit.

7 vw vw | 12. května 2009 v 13:10 | Reagovat

Já umřu, ten článek je dokonalý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama