...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

Glossing2: Stalo se o Vánocích by Pepcha

24. března 2007 v 17:17 | Kitiki |  Glosy
Rozhodla jsem se, že vám udělám radost a tak vám předkládám svou oglosovanou povídku (glosováno mou milovanou kamarádkou Kitiki).
Á jamais votre Pepcha
Forever your Pepcha

Byl prosinec. Přesnější datum zní 23.prosince. Úplně nejpřesnější 23. prosince odpoledne. Dávno již napadl sníh a spousta dalších věcí a bradavické bradavičnaté nebo Bradavické? jezero pokryl led. Právě na něm teď bruslily tři dívky, jedny z mála, které uměly bruslit?, které letos zůstaly na Vánoce v Bradavicích Bradavicích, určitě? nezůstaly v bradavicích? . A i ty by nejspíš jely domů, kdyby je vzal namakanej frajírek na motorce, kdyby nebyly v posledním ročníku a nechtěly by zůstat ještě chvíli spolu. Ach ta láska nebeská.
"Počkej na mě, Lily", křičela brunetka, která pomalu ale jistě došla k názoru, že jedna nepřítomná čárka nikoho nezabije začínala připomínat sněhuláka na sáňkách bruslích.
"Nepočkám, chyť si mě", smála se Lily hahaha.
"Jsi krutá k chudáčkovi Viv, Lily", škádlila ji naoko a na ucho a na koleno další dívka.
"Přece se musí nějak naučit bruslit, Esther", křenila hořčicila se křenice se její promrzlá kamarádka.
"Hej, nemluvte o mně, jako bych tu nebyla", zlobila se Viviana. to je ta, co tam byla, nebo ta, co neumí bruslit?
"Co jí vadí, Lily?" Někteří lidé jsou prostě zvláštní.
"Nevim, pojď než se rozzlobí ,zlobím se. Další nepřítomná čárka a další čárka, co tu nemá, co dělat. Ale to nevadí. Čárka sem, čárka tam ještě víc", ušklíbla se tázaná.
"Né, nenechávejte mě tady", prosila Vivian.
"Tak dobře, my se nad tebou slitujeme", povzdechly dívky, ale neslitovaly, nýbrž ji přetáhly obrovským kusem ledu , každá ji popadla z jedné strany a přetáhly obrovským kusem ledu a dovlekly ji na břeh a tam ji přetáhly obrovským kusem ledu.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°
O pár (desítek) (stovek, tisíců, to už je jedno) minut později sem patří čárka, ale pokud těch chyb není víc…scházely ty tři na večeři a na oběd a na snídani, protože se jim nechtělo scházet pořád dokola do Velké síně již řádně usušené prolomila se lávka, vyvalily se vlny zdola a po mladičkých dívčinách zavířilo se v hlubinách. Jinak si tu mokrost neumím vysvětlit . Místo pěti stolů ty čárky jsou opravdu zajímavé zde stál pouze jeden dlouhý stůl úplně nejdelší jaký ty tři kdy viděly., u nějž seděli jak profesoři, ale ne studenti, protože zlobili a tak seděli na zemi a čekali na zbytky. Co by taky chtěli chamrať nevděčná tak studenti. Dívky vtrhly dovnitř v dobré víře, že vše zlé a mokré se v dobré a suché obrátí náladě a s úsměvem na rtech jedním úsměvem na třech rtech? Nemá někdo fotky?, který je však přešel nechtěla jsem je ranit, když zjistily, že místa k sezení už nejsou, protože jak uměli profesoři kouzlit, neuměli počítat jsou již jen vedle "Pobertů".
"Ááá, jak se zdá miluju absenci čárek, není tak složité pochopit, co tím chtěl autor říci přišli již poslední opozdilci", komentoval to Brumby, Ten musí být nadšenej. " tak nestyďte se, dámy a sedněte si tady na pány. Jim to určitě nebude vadit.."
Při poslední větě černovlasý kluk s očima nebe před bouří vykřikl, že jemu to určitě vadit bude, protože dámy jsou mokré a on je suchý a to se mu nelíbí. Protože na konci tohohle příběhu on bude mokrý a dámy suché jedním tím okem oběma ne. Jedno si nechal na později mrkl na kluka proti sobě se stejně černými vlasy asi ze stejného obchodu. Tipuju výprodej , jen "trochu" méně Kdo řekl to trochu? Přiznejte se, nebo na vás zavolám strašidlo a to se budete divit. upravenými. Ten 1. Kam číslo a kam slovo, to je oč tu běží. (jménem Sirius) totiž moc dobře věděl, že jeho kamarád James To je ten druhý? je do zrzavé Lily To je ta mokrá? už dva roky zamilovaný Oh, vážně, to je šok..
"Ale ne", pomyslela si Lily, "to si holky vážně nemohly sednout jinak?" Vážně nemohly. Jak jsi to uhodla? Jediné volné místo teď zbývalo vedle Pottera. A to je zas kdo? "Hmmm…hmm hm hmmm hm hm. To bude maso zajímavý večer. No, berme to z té lepší stránky, nemusím sedět vedle žádného Zmijozeláka. A navíc James se změnil, není až tak hrozný." Takže je spíše hrozný? Nebo spíše nehrozný? Nebo spíše nevíš? Zlato rozhodni se. Popravdě popravdě pořád nevěřím řečeno, ona byla do toho kluka již delší dobu zamilovaná, jen to nechtěla přiznat ani sobě ani jemu Ano výborně. Ona sama si to nepřizná, ale s ním se vykecávat bude.. A navíc on si jí už nevšímal a na rande ji nepozval už hrozně dlouho asi si našel někoho hezčího a chytřejšího a skromnějšího.
"Dobrou chuť, Lily."Už si sedla…
"Dobrou noc, Jamesi. Víš, jsem do tebe zamilovaná a vůbec mi nevadí, že ty do mě už ne. Víno je na stole a noc ještě dlouhá"
Všude se rozpoutal hovor a dokonce i Lily s Jamesem spolu komunikovali…no, co jsem říkala?
Dokonce to nebyly jen společenské fráze, ale rozpoutali debatu na téma povolání. James chtěl být bystrozor, což byla Lilyina 2. kdyby někdo nebyl líný psát to slovy, tak se s tím nemusím opravovat já vysněná práce hned po módní návrhářce ano. Velice kreativní zaměstnání. Modrý plášť s krajkou, zelený plášť s krajkou, růžový plášť s krajkou a červený plášť bez krajky. Aby to nebylo monotónní.
"Ale jak můžeš chtít dělat dvě tak různá zaměstnání? Vždyť to spolu nemá nic společného!"
"To není pravda: v obou je trochu nebezpečí, můžeš se třeba probodnou tužkou nemáš nic jisté a co teprve, když člověk ztratí ořezávátko. V obou musíš mít přehled a být kreativní. a umět barvy."
"Promiň, ale já si tě nedokáži představit ani v jedné roli. Na bystrozorku bys asi měla, ale nemyslím, že bys byla schopná lidi šokovat extravagancí", pochyboval James. Souhlasím zlato, pochybuji, že by byla schopná šokovat čímkoli.
"Vsaď se", povytáhla provokativně obočí z kapsy a hned ho zase schovala, aby se neopotřebovalo Lily.
"Počkej, ty se se mnou chceš vsadit, kdo koho víc vyšokuje ano správně. Cpěte předpony, kam se dá. Je to pak…šokující.?", Lily na to jen kývla. Díky za podporu
"Klidně a o co?" Já doufala, že jen kývla a ona má ještě dopňující otázky. No to jsou dneska lidi.
"No… Já ještě nevím", zaváhala Lily. zeptala se a zaváhala? Tak to váhám a nechápu.
"Co takhle o polibek?", navrhl hned James. Proč nechtěl chvíli na rozmyšlenou. Mohl vymyslet něco kreativního a …šokujícího.
"Hmmm…hmmm hhm hm hmm hmmmm Když vyhraješ ty, políbím tě a když vyhraji já, vylezeš o Štědrý den nádherná formulace. To bych lépe nevymyslela při večeři na stůl a něco zazpíváš."
"Platí. A soudcovat to bude Brumbál." Ten bude nadšenej. Totálně happy. Určitě.
Hned po večeři viděl, jak se Lily domlouvá s Brumbálem, který se dosti 'nadšeně' pobaveně usmívá.
James ani Lily nemohli dospat Štědrého dne. Ještě aby. Celá jedna noc. Ježiškote. Oba se po obědě vytratili kamarádům a kamarádkám a nekamarádům a nekamarádkám a zalezli do svých pokojů za trest. Házeli po sobě u oběda shnilá vajíčka. Ale oni za to vlastně ani nemohli. Ta vajíčka shnila sama, ne?.
Všichni přišli na večeři a ani James ani Lily na sobě neměli nic zvláštního žádné šaty, žádný hábit, nic nepřirozeného . Tedy krom těch úsměvů od fixů nebo vodovek?. Když se začalo jíst velká důrazná čárka Lily se Jamese zeptala: "Kdo teda půjde první? Na záchod."
"Kdyby ti to nevadilo, tak já, protože se mi chce už od oběda, i když se říká, že dámy mají přednost", zaprosil James a zkřížil nohy..
"Mně to vadit nebude, chápu tvoje problémy s prostatou, ale měl bys užívat Prostenal. Uleví se ti.. Tak se předveď, frajere", vyzvala ho Lily. To, co se stalo pak nečekala. Absolutně. James poprosil o ticho a začal hledat po kapsách malé tobolky Prostenal a při tom zpívat. K ní. Písničku ve francouzštině. Plnou citů a Prostenalu a výrazů kterým nerozuměla a ani ji to moc nelákalo. Nakonec si před ni dokonce klekl, ale pak to nevydržel a musel utíkat na záchod..
"Asi si vyhrál. Ale může to být aspoň remíza." oznámila Lily a zhluboka se napila projímadla.
Zvedla hůlku a zvolala kouzlo. Stála tu před ním záchodová mísa v šatech, které mohla mít klidně víla, co svedla Merlina . Odvážné, lehce průhledné, ale přitom jemné (rozuměj cudné) a vysoké kozačky s půlmetrovým jehlovým podpatkem. Sedla si na záchodovou mísu a přehodila nohu přes nohu. šaty splývaly až na zem. A pak udělala to, co pro změnu vyšokovalo předpony 4ever Jamese. Podala mu ruku, aby mohl slézt ze stolu, no nekecej, že ten idiot pořád stojí na tom stole. Chudák Lily se musí natahovat z mísy a milost pán si stojí na stole prohodila: "Tohle jsem chtěla udělat už dávno." a políbila ho.Všichni na ně zírali. Tohle OPRAVDU nikdo nečekal. Včetně mě. On to samozřejmě opětoval on to samozřejmě obětoval pro dobro vlasti, vždyť ho políbila dívka, kterou už tolik let miloval. A navíc musel uznat i kdyby nechtěl , že líbá dobře. Ozval se potlesk a Brumbál třískl kladívkem a pronesl rozsudek:
"Ticho v soudní síni, Myslím, že jste vyhráli oba… a nejen sázku i něco víc. Ano zájezd pro dva na dvacet let do manželství. Pokud chcete, můžete sebou vzít i někoho dalšího, ale ten si bude muset pobyt v našem letovisku zaplatit sám. "
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 belinda belinda | Web | 29. března 2007 v 20:29 | Reagovat

ctu to podruhy a gebim se jak idiot. ach boha jeho... kit by mela byt souzena dle prava utrpneho...

2 kitiki kitiki | Web | 29. března 2007 v 23:10 | Reagovat

taky tě miluju Bel...a chápu samozřejmě taky...mocinky

3 Ililik Ililik | Web | 22. dubna 2007 v 10:43 | Reagovat

úplně brečím smíchy. V některých pasážích jsem si myslela, že se uřechtám k smrti. Fakt dobrý

4 Eraner Eraner | Web | 3. května 2007 v 19:17 | Reagovat

:D :D

prostě jsem se taky smála jak idiot :P

"Kdo teda půjde první? Na záchod."--->to bylo nej!:))

5 Tess Tess | Web | 9. července 2007 v 0:33 | Reagovat

Ha ha ha, tak to je bomba!!! Chudinka Tessinka se flákla do hlavy, jak spadla pod stůl. Ouvej, ale za tu srandu to stojí! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama