...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

Glossing1: Kroky temným osudem by Nelien 2 /2

22. března 2007 v 21:21 | pepcha |  Glosy
"Jé, promiň, já tě neviděl! My ufouni totiž přijímáme na rádiovejch vlnách a jenom objekty, co za to stojí." omlouval se mi ten krásný Marťan klučina, přičemž jsem na něj strnule a ohromeně zírala s otevřenou pusou. To se dělá? Seš ale nevychovaná. On za to nemůže. Byl tak hezký, dokonalý... A ty jeho hluboké, divoké přílipky oči... Na první pohled jsem se absolutně zděsila zamilovala. Originalita 4evr.

"Si v pohodě?" absence čárek rovněž 4ever zeptal se toho za mnou mě a sjel ze skluzavky mě pohledem od hlavy až k tykadlům patě. Když jsem neodpovídala a stále na něj jen tupě civěla jak se civí ostře?, pokrčil vředy rameny a pokračoval dál v cestě jdu cestou necestou za svou krásnou nevěstou…. Byla jsem úplně mimoň. Tohle se mi ještě nikdy nestalo ach ach už to nevydržím, ten pocit jaký jsem v tu chvíli cítila úúúch ano tak je to správně ano ještě trochu…...
"Ahoj!" baf ozvalo se vedle mě a já div nesletěla ze skluzavky za tím klučinou s modroučkýma očičkama nenadskočila leknutím. Otočila jsem hlavu 90, 120 nebo 360 stupňů? Tak se rozhodni… a pohlédla do velmi pohledného ciferníku se spoustou ručiček obličeje nějaké dívky s obrovskýma anténkama pronikavě zelenýma očima genetická modifikace 4evr. To děvče se na mě přátelsky zubilo au, to muselo bolet, přičemž si odhodilo pramen rudých vlasů z ramen. Tady má někdo básnické střevo… Ale to není urážka!!!
"Nechceš si jít sednout do popelnice? k nám?" Stoupnout, lehnout, cokoliv chceš, lásko má jediná. zeptala se mě a já se konečně vzpamatovala.
"Jo, moc ráda. Díky." Pípla kvíkla jsem, zabučela jsem vyprskla jsem, zaštěkala jsem a spoustu dalších roztomilých věciček jsem provedla, weesh? vstoupila do kupé, kde už seděly další dvě roztomilá děvčátka oblečená do vyzývavých minišatiček dívky. Jedna měla kaštanově hnědé, vlnité vlasy a špičatý nosáneček i bradičku. Ale byla moc hezká Márinka a působila vlídným a přívětivým dojmem. Ta druhá měla kulatý obličej s výraznýma mandlově hnědýma očima a krátkými, střapatými vlasy blond barvy. Z očí jí přímo sršela nezpoutanost a veselost a radozt a mrádí a lázka a vzecyzko bozynki usaznouzki, byla to moc sympatická dívka.
Posadila jsem se vedle té rudovlásky co měla pro informaci rusé vlasy a kufr strčila pod zadek tý třetí zprava a čtvrtý odshora sedadlo. Dívky si mě se zájmem prohlížely oční kontakt!!!, což mě značně lichotilo znervózňovalo a tak jsem raději sklopila zrak k zemi, když vtom promluvila ona rudovláska.
"Já jsem Lily Evansová.přese všechna očekávání" "Vykřičník." "Zde." "Čárka." "Chybí, pane profesore."představila se se nesese a nesnese a se sestrou a seká a… a sedí a sak dále širokým úsměvem. Pak ukázala na rozcuchanou blondýnku, která mi okamžitě zamávala. "A tohle je Sidney Lexová a ta brunetka se jmenuje Tina Nunanisová."
"Já jsem Kassandra Arensová." prozradila jsem své jméno ale pššššt, nikomu ani muk a zvlášť tomu sexy klučinovi s vřídečkama.
"Arensová?" zopakovala po mě ta sympatická blondýnka, přičemž se vesele nevesele obveseleně pas vesele non vesele in vesele etc.usmívala. "A nejsi náhodou příbuzná s Jimem Potterem a Rebekou Arensovými?"
"Jo. To jsou moji rodiče." Ne, to jsou kokršpanělé, co mi koupila babička z Litoměřic k . narozeninám.
"Fakt?" vypískla "Ne!", vykvíkla. či. Neči. Maso není cecaj? l s tvým tatínkem do školy! Říkal mi, že byli velcí přátelé! Chodil tvůj otec do Nebelvíru, ne?"
"Ano, chodil. Říkala jsi, že se jmenuješ Lexová? Ne. To si pleteš. To je ta sestra toho padoucha ze Supermana. Myslím ježiš, čím zas???, že taťka nebo to byla mamka? Nebo teta? Nebo hermafrodit? mi něco o tvém tatínkovi vyprávěl." vysoukala jsem ze sebe ostýchavě.
"Jo! Tak to je super! Až se dozvědí, že jsme se spolu skamarádili, to budou čučet!" Ty máš ale divný rodiče, holka! To moji jedině pozorně sledují či dívají se. zubila se Sidney a spokojeně se zabořila do cukrové vaty sedadla.
"Vy si teda myslíte, že půjdete do Nebelvíru?" zeptala se tamta divná mimozemšťanka, jejíž jméno mi jaxi vypadlo brunetka Tina dyť říkám, že to bylo takový to divný a Sidney ihned přikývla. Ha! Souhlasí se mnou!
"Jasně! Chodila tam celá moje familie, takže je jasný, že já půjdu v jejich temných a dávno již mi předurčených a hrozivě prokletých stopách."
"To já pocházím z mudlovské rodiny." Já zas ze země, kde se po tečkách obvykle píšou po tečce velká písmena. vložila se do snacku debaty rudovláska Lily. "Jsem v naší osadě rodině první čarodějka a mám tak trochu strach z toho, že mě v naší osadě budou chtít upálit na hranici - ale to přece vůbec nevadí! Zemru jako mučednice a to je nejdůležitější., do jaké koleje mě šoupnou? A co když mě přejede vlak? zařadí. Co když budu muset jít na správu vlakového nádraží?do Zmijozelu?" Podplať Moudrýho klobouka, inteligente!
"Ale di!" Vysvětlivky: to nejspíše řekla té čárce, která se sbalila a odešla. mávla rukou Sidney. Jak někdo může mávnout rukou u tak závažné situace? Ta holka je divná. "Ve Zmijozelu skončí jen samí otrapové, násilníci a nafoukanci! A pak ještě malý blbý holčičky, který nevědí, co chtěj. A ty rozhodně mi nepřijdeš jako jedna z nich." Chceš se vsadit, brouku?
Lily se rozbrečela, páč na ni byli všichni děsně oškliví vděčně usmála a vypadalo to, že zvažuje, jestli si nepůjde sednout do jiné popelnice - juchú! si trochu oddychla.
"To my to máme v rodině napůl. Ale všichni do jednoho jsme blbí a nevíme, že po tečce následuje velké písmeno. A taky neumíme psát!" začala opět ta divná holka, jejíž jméno si nemůžu zapamatovat. Nebo to byla ta druhá? brunetka. "Máma je krásná prsatá blondýna s modrejma vočima mudla, ale táta je tmavovlasej a vysokej kouzelník. Mám ještě postarší šestru, která chodí do třetího ročníku Havraspáru. Šestra bude předpokládám speciální označení pro kouzelnického staršího levobočka. Ale já doufám, že mě zařadí do odpadkového koše, kam patřím Nebelvíru."
"No to doufám taky! Souhlasím, rozhodně to bude lepší, pro psychické zdraví všech lidí v Bradavicích a i všeobecně mna planetě. Hele Jů má nejspíš horečku, holky, slíbíme si, že jestli Jů na tu horečku umře, tak mu půjdeme na pohřeb nás všechny zařadí do Nebelvíru, staneme se nejlepšíma kámoškama! A všechny budeme nosit úplně stejné krajkované sukénečky a budeme mít náramky přátelství!" zvolala Sidney, přičemž jako obvykle ignorovala čárky i velká písmena s ní obě chobotnice dívky nadšeně souhlasily. I já jsem přikývla. Špatně děláš, drahouši, protože když se budeš paktovat s nima, tak vůbec nebudeš správně in, cool a free. Byla jsem ohromně nešťastná, že jsem si tak rychle, poprvé v životě našla kamarádky. Ty vole, to bude světovej rekord! Po jedenácti letech má kamarádky!!! Strávily jsem spolu celou cestu do velkýho smeťáku Bradavic a povídaly si o samých krásných věcičkách, které nás samozřejmě neuvěřitelně zajímají všem možném. Já jsem se po hodině docela dost rozpovídala to už je druhý světový rekord této dívčiny v tomto odstavci a úplně jsem zapoměla na to, že na toho, kdo nedodržuje pravopis čeká vyjímečný trest svůj ostych. Zdálo se, že holkám ani trochu nevadí jak vypadám. Mně teda jo a ještě víc, jak seš blbá. Všechny tři byly absolutně nechutný Mary-Sue? bezvadný! Těsně vedle. Hned od začátku bylo jasné, že Sidney bude pěkné číslo. Asi má na rozdíl ode mě ráda matematiku. I takový lidi se roděj… Jednou za 555 let…. Možná… Napadaly ji samé blazniviny ? Co to má jako být? Asi pokus o angličtinu - popřípadě čínštinu, v tom případě čti: bleznvajnaj. a vyprávěla nám jeden skvělý (v)tip na koupi neskutečně levného prádýlka za druhým. U Tiny jsem to už vzdala, byla hrozně out věděla, že můžu vždycky najít v kufru leda tak perfektní bombarďáky podporu a pochopení. A Lily byla zase úžasně chytrá a přátelská. Každej má nějaký to mínus. S ní jsem si rozumněla *padá na zem v záchvatu bezmocného pláče* asi nejvíc. Měly jsme toho spolu hodně společného. Kupříkladu minimálně zvrásněný mozek? Lily byla moc hodná, ale taky se nebála nahlas říct, co si myslí. Ježišinky, to sme ale statečňoučký. To já jsem nikdy neuměla. Začínám fandit Lily. Aspoň do doby, než se tam objeví někdo inteligentní. Asi je naivní s tím počítat. Tedy zatím jsem to neuměla... Taky pravda, já to rozhodně neumím, což dokazuje má lehce neuspokojivá známka z matiky.
Když jsme konečně dorazili do Bradavic, všichni starší studenti se začali hrnout k velkým černým kočárům, které je měly odvézt na hrad hraběte Drákuly bez koní. Ohromeně jsem na ně zírala, když jsem si konečně všimla majestátného a obrovitého hradu přímo před námi. To je tak neuvěřitelně citlivá dívka! Snad až sensibilní! Byl to nádherný pohled. Obloha už na sebe navlékla černočerný závoj s tisícem třpytivým *omdlívá samou hrůzou - tedy samozřejmě po tom, co se sebrala ze země* hvězdiček a jasně stříbrný měsíc ozařoval celý hrad i Černé jezero, kam jsme se s holkama zrovna chystaly. Je to nejspíš jen můj pocit, ale není lehce úchylné v jedné větě být zároveň neuvěřitelně básnická (nebo se o to alespoň pokoušet) a přitom používat nespisovné výrazy? Nic proti… U břehu stál nějaký veliký muž tipovala bych to na Goliáše a pokřikoval na nás hlubokým, ale přátelským hlasem. Zdálo se, že do hradu pojedeme na loďkách. Zrovna jsem se s kamarádkami chystaly *svíjí se na židli v přívalu smíchu* Broučku, říká ti něco shoda podmětu s přísudkem? nasednout do jedné z loděk, když jsem vedle sebe spatřila toho ovředíkovaného hošíčka krásného kluka ze skluzavky vlaku.
"Hele kluci! Pojďte sem!" volal někam do míst blíže neurčených houfu mačkajících se prváků a hned na to se z davu tam musel být děsný nával, když se polovina rodičů bojí kvůli Voldemortovi poslat své děti do školy vynořili dva další mimozemšťani chlapci. Jeden z nich měl uhlově čern(é)á kopítka vlasy rozčepýřené do všech stran snad ještě víc než je měla Sidney a vesele se na mou tajnou lásku zubil. Potere, neohryzávejte té milé slečně jejího miláčka! Za ním se hrnul nějaký hubený a trochu pobledlý hoch s delšími hnědými vlasy předpokládejme, že tím autorka mínila Remuse a všichni tři nasedli do loďky.
"No tak, Kessi! Si si snad nesedneš? Na co koukáš čekáš? Nastup přeci!" probral mě ze slintání nad tím krásným chapadélkovým a přílipkovým mimozemšťánkem transu Sidneyinin hlas. Rychle jsem naskočila do loďky, které se vzápětí hned rozjely k hradu. Ta holka se fakt shodu přísudku s podmětem nenaučí! A já než to dopíšu spolykám všechny antistresoidní pilulky na planetě.
Na jezeře bylo chladno a celé to tu na mě působilo trochu strašidelně, ale i tak to byla nádhera. Mohutný Bradavický hrad se stále přibližoval a osvětloval své kamenné zdi stovkami svatojánských mušek,které se tento rok nějak předčasně vylíhly světýlek z velkých oken. To je skoro to samý.
Za chvíli už jsme všichni mířili rovnou do Velké síně a já jsem neustále po očku sledovala onoho krásného černovlasého klučinu. *mlátí se nejblíže ležící knížkou do hlavy* Před Velkou síní se nás ujala nějaká přísně vyhlížející květinářka, která nám vysvětlovala, že nás bude muset pravidelně zalévat, což jí bude přidělávat hrozné práce profesorka, která mi hned od prvního okamžiku začala nahánět husí kůži. Vysvětlila nám, co nás bude uvnitř čekat a mě se pomalu začínalo dělat nevolno. A tak jsem se rozhodla, že to radši nevyklopím na tu květinářku, ale na toho chapadýlkatýho ufouna… Byl děsně nadšenej. To si mám před celou školou nasadit na hlavu nějaký starý klobouk a čekat, do jaké koleje mě pošle? Ne, to je hrozné. No fakt, to je tak příšerná potupa, že na to radši ani nebudu myslet. Opět vyplývá otázka čím… Takhle nervózní jsem ještě nikdy nebyla. Nesnášela jsem, když na mě všichni civěli, když jsem měla být středem pozornosti. A proto si oblékala ty kraťoučké růžovoučké šatičky. Začínala jsem se klepat jako osika a všimla jsem si, že nejsem sama. Skoro všichni byli ze zařazování nervózní, jen Sidney se zdála být docela v pohodě a šťastně se usmívala. Lásko, když začínáš s koksem, musíš si dát jenom čtvrt gramu a ne půl!!! MacGonagalová odešla a mi čekali na její pokyn, že můžeme vstoupit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lizz Lizz | Web | 8. dubna 2007 v 23:08 | Reagovat

:))

Já bych ještě doplnila, že:Drahá Nelieničko, pusinko, MaCGonagalová není. Je jen McGonagallová.

2 Rowan Rowan | Web | 1. května 2007 v 23:44 | Reagovat

au... moje bránice!!! XD tohle se povedlo XD

3 Lauritte Lauritte | E-mail | Web | 5. května 2007 v 14:32 | Reagovat

Pepcho, ty ďáble :) >:D

4 Tess Tess | Web | 19. června 2007 v 22:28 | Reagovat

Jo tak tohle je fakt super! Valela jsem "tak jako mimochodem" pod stolem. :))

5 viz verona kontra mishulinda viz verona kontra mishulinda | 9. července 2007 v 18:08 | Reagovat

panebože ty seš tak neuvěřitelně ubohá!!!! jak sis mohla vůbec dovolit glosovat povídku Neli bez jejího svolení????dochází ti co sis to dovolila??? asi ne, co? ty jedna....zamindrákovaná chudinko!!!normální holku by ani nenapadlo takovouhle prasárnu udělat a ani by toho nebyla schopná. takže ty jseš....no je mi tě fakt líto. uvědom si, že ty nesaháš Nelien ani pod kotníky!!!!chápeš???? ty nejsi shcopná něco takovýho napsat ale takovymhle hnusnym způsobem to glosovat, to by ti šlo, co????sorry, ale teď mi připadá docela vhodný přirovnání pepina pipina. seš vážně ubohá a nechutná!!!vůbec nemá cenu tvůj blog navštěvovat. pouze bych tě chtěla upozornit, že je tady možnost zrušit ti blog během pár okamžiků. neni to sice jednoduchý,ale za tohleto tvoje podrazáctví bych sis to zasloužila. tak si dej bacha. buď se Nelien okamžitě omluvíš nebo...to uvidíš sama. každopádně bych se bejt tebou aspoň omluvila. to by si snad Nelien zasloužila, nemyslíš???

6 viz Lizz viz Lizz | 9. července 2007 v 18:12 | Reagovat

ty jseš tak dokonalá, že ses ještě nikdy nepřepsala??? hmmm...tak to seš fakt borec.........

7 age age | Web | 9. července 2007 v 18:53 | Reagovat

vtipny ... ;DD glosy mam rada, jsou plny skodolibosti ;DD

LIDI,SIM VAS, glos je jenom skodoliba sranda, zertik na ucet nekoho jinyho. Vsadim se ze vas vtipkama na vas ucet spoluzaci castujou kazdej den tak to neberte nak osobne. Nel navstevuju kazdej den a z jejiho blogu mam precteny snad vsechno a taky z toho glosu nedelam buhvi co ... Tak prosimvas

NESILTE!!!

8 .Jacqeline. .Jacqeline. | 9. července 2007 v 19:14 | Reagovat

Hmmm, kolik tam měla Nel chyb? Asi tři v celé kapitole? No, já bych řekla že to není moc... Pokud ovšem je autorka tohoto glosu bohyně (ó smiluj se nade mnou), že se nikdy nesplete, nepřepíše, tak má samozdřejmě právo urážet a nadávat kvůli třem (!) chybám v kapitole...

Určitě znáte Blanch, to je autorka s velkým A a taky se splete, a pár chyb by se v jejích povídkách (nic proti Blanch, je to hodně dobrá autorka) pár chyb najde.

Ještě si dovolím upozornit na chybu (jedinou? Nebo jednu z mnoha?) tohohle článku-teď bude citát-

Ale kroky mého osudu měly vést jinou cestou. Cestou smutku, trápení a bolesti..... Je jí jedenáct a už filozofuje, to je dneska mládež.

Mám pocit, že jak říká na začátku tuhle povídku, mluví o minulosti, alespoň mě to tak příjde, takže jí asi nebude jedenáct.

Když o tom tak přemýšlím... možná to Mary-Sue připomínalo, ale to připomínal Harry Potter taky, ne?

Ale musím říct, že jsem se taky... trošičku... malilinko usmívala. Pár věcí tam opravdu (uznat to musím=)) vtipných bylo, ale to u vět, které jsou v jakýchkoli jiných povídkách, nejenom u Nel, takže to o ničem nevypovídá.

Jo a ještě (nemyslete si, že se mě tak snadno zbavíte=)) k tomu "nezeptání se" Nelien. Myslím, že tohle bylo opravdu... nechutné (jo, až tak to musím říct).

Můj celkový dojem z "tohoto" je... hmm... špatný. Vím, že opravdu čtenář... na úrovni by měl nad tímto glosem jen zakroutit hlavou, popřípadě říci něco nelichotivého na jeho autorku, ale mě to nedalo, prostě jsem sem musela něco napsat. Omlouvám se těm, kterým to vadí.

P.S.-Ještě jedna omluva za případné chyby =)

9 viz verona kontra mishulinda viz verona kontra mishulinda | 9. července 2007 v 19:19 | Reagovat

TO AGE<

prosim age??myslim, že kdybys byla v kůži Nelien, tay by tě to mrzelo a  štvalo. tohle je prostě ubohý chování. kdyby se Nelien dovolila, tak to prosim, ani bych necekla. ale tohle už je dost silný kafe, nemyslíš????

10 Nelien Nelien | 9. července 2007 v 20:36 | Reagovat

Ahoj!

No, tak za prvé bych chtěla strašně moc poděkovat holkám, co se mě tu zastaly. Vážně jsem vám moc vděčná, ani nevíte, co to pro mě znamená, Mishulindo, Jacqeline, vereno... :))

A jinak Lizz, jakoby ses ty nikdy nepřepsala. To je od tebe docela trapný i ubohý.

A Pepcho, mě by vážně nevadilo, žes mi oglosovala povídku, kdyby ses mě předem zeptala. Už se mi stalo, že se mě jedna autorka ptala, jestli mi může oglosovat povídku a já klidně souhlasila, proč ne, je to sranda, když se tě ovšem zeptá. A ne, když to dělá za tvými zády. To jsi mě zklamala. Upozornila jsi mě na to až dnes, ale jen upozornila, nikoli zeptala, zda ji sem můžeš dát. Tohle já neberu. Ale nebudu to zveličovat. K glosu se vyjadřovat nebudu, nemá to smysl. A age, já bych to brala jako legraci, proč ne, nejsem nějaká nafoukaná urážlivka. Ale kdyby se mě autorka zeptala předem. Takhle mi to přijde jako vysmívání za zády a to není hezký. A člověka to potom mrzí. Toť vše.

11 Lekorka Lekorka | 9. července 2007 v 20:39 | Reagovat

Takže lidi, já se přiznám já glosy nenávidím, ale na to má každý odlišný názor a mám dotaz. Ty jsi psala Neli, ať to bere sportovně, ale sport je o čestnosti. A ty jsi fakt čestná nebyla. A když jsi tady hraješ tak na chytrou a zesměšňováváš povídky, tak proč nevytvoříš vlastní blog s povídkama, hm? Jsem zvědavá jestli budeš Nel po kotníky, myslím, že sotva po paty! Souhlasím prostě s mishulindou, je to fakt trapný!

12 Lekorka Lekorka | 9. července 2007 v 20:41 | Reagovat

viz Lizz- Když jsi tak chytrá přes tu češtinu, tak ji vyučuj, ne?

13 Lekorka Lekorka | 9. července 2007 v 20:43 | Reagovat

viz age- Promiň, ale každému se to nelíbí, to glosování, to je věc názoru. A nikdo nemá právo, ty ji bez dovolení vzít a oglosovat. To dělají jenom zamindrákovaní lidi, co se navíc nezmůžou! Takže sorry.

14 viz verona kontra mishulinda viz verona kontra mishulinda | 9. července 2007 v 21:58 | Reagovat

Nelien, timhle komentem jsi mě vážně dostala...RESPEKT TOBĚ!!!!!!!!!!M

15 viz verona kontra mishulinda viz verona kontra mishulinda | 10. července 2007 v 15:35 | Reagovat

že by se k tomu pepcha radši ani nevyjadřovala???!! hm..ani se nedivim..:-/

16 age age | Web | 10. července 2007 v 20:25 | Reagovat

Ksakru, sem sem napsala tak krasnej dlouhej koment a pak se mi pos*** internet a ... nic. Tak jeste jednou,

OMLOUVAM se Nel, 'viz verona kontra mishulinda' (radsi jsem to nesklonovala, na to sem pako), Lekorce a dalsim. Musim uznat, ze oglosovat nekoho povidku bez dovoleni nebylo zrovna nejcestnejsi.

Nel, beres to sportovne, mas muj obdiv. Ja autorka nejsem a tak mi nedoslo, ze to muze byt az tak neprijemny.

Jinak, PROSIM, berte to trochu s nadhledem. (obecne, nemluvim k nikomu konkretnimu) Nektere komentare opravdu byly vtipne, uznejte to. Cetla jsem uz spoustu dobrych glosu a tenhle bych oznacila za spatne zvoleny original (jako ze si Pepcha zvolila spatny original ... tedy original spatne oglosovatelny ;DD )

Vim ze me za tento koment sepsujete ale driv nez to udelate, zkuste se na to podivat i z jiny strany.

17 viz verona kontra mishulinda viz verona kontra mishulinda | 11. července 2007 v 18:41 | Reagovat

to Age: musim uznat, že máš pravdu. já jsem se Neli zastávala hlavně proto, že to pepcha oglosovala bez dovolení. to mi bylo nejvíc proti srsti. jsem trochu ovlivněná tim, co se okolo toho dělo, takže se nad některejma poznámkama ani nemužu zasmát. jsem ráda, že si taky myslíš, že to nebylo zrovna ideální pepchino chování.:-/

18 iliana-čiára iliana-čiára | Web | 13. července 2007 v 19:01 | Reagovat

Děti klid, nepotřebujem tu další VPB. I když vidím, že se jich tu rodí nadprůměrně moc.

19 Pepcha Pepcha | 15. července 2007 v 17:29 | Reagovat

Mé malé milé dámy,

jsem zděšena vaším až přílišným zájmem. Víte, umím ocenit takovou Nelien, která mě dokáže urazit aniž by použila hrubého slova. Vás ostatní prosím, abyste mi odpovídaly bez "ty chudinko, krávo" či jiných výrazů.

Nelien: Jsem ráda, že to bereš celkem  klidně. Co se týče toho, že jsem to oglosovala..eh... za tvými zády, dělají to tak všichni. Nejspíš ode mne bylo hloupé Ti to vůbec říkat, ale to víš, možná záchvat svědomí nebo spíš touha mít co dělat o prázdninách.

Velice bych se ohrazovala, aby jste se navážela, děvčata, do Lizz, Rowan nebo kohokoli jiného, kdo se opovážil vyjádřit jakýs, takýs souhlas se mnou. Nechte je prosím být.

Forever your Josephine Muriel Black

Á jamais votre Josephine Muriel Black

P.S.: Nelien, aby ses neurazila, tentokrát se Tě zeptám, jestli mi povolíš oglosovat něco od Tebe. Už asi půl roku mám v počítači kus úvodu z "Jen stín nenávisti". *uctivě se klaní a už hledá v Dokumentech*

20 kitiki kitiki | Web | 15. července 2007 v 17:46 | Reagovat

je mi naprosto jasné, že se na mou pomazanou (trošičku i namazanou) hlavičku snese vlna vaší nevole, ale Pepcha oglosovala Neli, já jsem glosovala nejen Pepchu, ale i několik dalších autorů. Není to proti nim naprosto nic osobního (kromě jednoho případu, kdy je autor prostě idiot), je to jen jakýsi návod pro ostatní, aby se těchto chyb (hrubky, čárky, MS) vyvarovali vyvarovali. A to, že je k tomu použit systém glosu, který jak správně uvedla Pepcha pochází již ze starověku není dle mého názoru nic pobuřujícího. Takže Neli (i když ty jako jedna z mála se zde chováš jako milé a civilizované děvče) není to nic proti tobě. Chyby dělají všichni a od toho jsou betareadeři....nebo, pokud betareadeři zklamou (nejsou) glosátoři.

21 kittie kittie | Web | 15. července 2007 v 17:53 | Reagovat

a pepí....OKAMŽITĚ koukej naklusat na icq, nebo se neznám

22 Viviena Viviena | 17. července 2007 v 17:19 | Reagovat

Pepcho,

ač to nerada říkám, musím souhlasit s Nelien. Sice je glossování legrace, ale z hlediska toho, že samotná autorka o tom nevěděla a že jsi se jí nezeptala, bylo jaksi nesportovní! Ale věřím, že to příště neuděláš a raději se zeptáš. Koukám, že má Nelien hodně příznivců, mezi něž patřím i já. Glossování povídek se mi někdy líbí někdy ne. Z myslí některých autorů vyjdou vždy nesmyslné slátaniny, ale ber to s nadhledem. Glosování povídek či snad bratí za své za zády dělají, jak ty říkáš všichni! Ano, dělají to jen ti, kteří nemají tu slušnost se autora zeptat, aby se ho to nedotklo či ho to neurazilo!

Co se týče nadávek, které byly vsazeny na tvůj účet - nevím, zda se jich mám zastávat, ale beru to ze svého úhlu pohledu, což znamená, že nikomu nenadržuji: Koukám, že byly napsané z rozčilení a popuzení oblíbené povídkářky. A i když se skláněly k výrazům ,,krávo, ubožačko" myslím si, že k tomu měli důvod. Ale ocenila jsem, že jsi to vzala s nadhledem. A hlvně mě velmi potěšilo Nelinčino klidné chování. Správně, nijak to nezveličovala a slušně a důrazně tě vyžádala, abys to už nikdy u jejích povídek nedělala. Doufám, že to budeš respektovat.

Tím tuto debatu končím a doufám, že se k ní už nikdo nebude navracet. Neli a i tobě, Pepcho, přeji hodně úspěchů v psaní.

23 Nelien Nelien | 17. července 2007 v 17:59 | Reagovat

Milá, Pepcho, nevím, jestli jsi u mě byla, ale ke glosování úvodu Stínu... když už to máš napsaný, tak klidně. Ale chtěla bych tě požádat, abys moje povídky už neglosovala. Vím, je to sice jen sranda, ale prostě si to nepřeju, díky.

Jinak, age, nemusíš se mi omlouvat ;) někomu se holt glosy líbí, proč ne.

Vivieno, děkuju moc :) nevím co víc k tvému názoru napsat :) jen myslím, že máš naprostou pravdu. Někdy se povídka prostě nepovede, zvlášť začátečníkům (na svoje začátky taky nejsem zrovna pyšná), ale není důvod je přece zesměšňovat. Ano, když s tím autor souhlasí, proč ne, pak je to legrace, ovšem v přiměřené míře. Já se přiznám, že se mi glosy nelíbí a ani je nečtu. Zkrátka mi to připadá někdy ubohé. To je můj názor. A tímto to taky ukončuju a vracet se k tomu taky nebudu. :)

24 Lekorka Lekorka | 19. července 2007 v 23:03 | Reagovat

Promiňte, ale to bych nebyla já, abych si zase nerejpla. Dost mě překvapilo, že si bereš jenom povídky od Nelien. A to docela dost. Ta první, to šlo, ale proč sis musela od ní vzít další? A promiň, jestli na tebe vyjedu, ale moc se mi nelíbilo to oslovení mé MALÉ milé dámy. No to je jedno, ale je od tebe aspoň dobré, že jsi jí to řekla. Aspoň. Víš, zajišťovat si slávu tím, že si děláš legraci z druhých není dobrý nebo kritizovat každou chybu v povídce. Nikdo z nás tady na světě není a nebyl a ani nebude dokonalý. Nejlepší je získat si slávu vlastním nápadem. Třeba už tím, že si vymyslíš vlastní povídky. Chápu, že když tady řeknu, že jsou glosy špatné a tak dále, takže někteří se na mě budou dívat "jako o co jde?" Ale prostě si myslím, že jsou lidi, kteří mají na víc, než na nějaké hloupé glosy. Je to můj názor a myslím si, že to budeš brát.   Měj se dobře.

25 Pepcha Pepcha | 20. července 2007 v 13:44 | Reagovat

Má milá Nelien,

děkuji, žes mi dovolila oglosovat Ti ještě jednu povídku a domnívám se, že bych nejspíš už stejně nic Tvého neglosovala, protože Hlasy minulosti mě jaksi... nezaujaly?

Slečno Lekorko,

obávám se, že ve svém komentáři nemáš příliš pravdu. Tak za a) já jsem oglosovala více povídek, jen jsem je nedávala na tento blog, jelikož ho už stejně téměř nepoužívám.

Za b) glosování mi nezajišťuje slávu, jen se tím bavím v obzvláště nudné dny.

Za c) glosování neurážej, jako by to bylo něco podřadného. Díky.

Tobě, Vivien, velice děkuji za objektivitu a chtěla bych Tě jen požádat o jedno - doufám, že to nevyzní hrubě či nadřazeně - prosím, piš čárky.

Á jamais votre Josephine Muriel Black

Forever your Josephine Muriel Black

26 Lekorka Lekorka | 20. července 2007 v 15:46 | Reagovat

Pepcho, neboj se. Já glosování nebudu schazovat. Ale jen jsem projevila svůj názor. Jako ti ostatní, co zase nemají rádi MS. A docela hezky jsi mi vyjádřila svůj názor, v těch bodech. Ale já mám na to svůj názor a ty zase jiný. Ale nevím jak ty, ale mě by nebavilo trávit nudné dny zrovna glosováním. Jenže to je zase můj názor. No, přeji ti mnoho úspěchů.

27 El! El! | Web | 22. července 2007 v 20:52 | Reagovat

ahoj vsichni. nevim jestli vas zajima muj nazor, ale tahle debata me zaujala a mam pocit ze k tomu mam co dodat.

nekdo tu tvrdi ze pepcha povidku oglosovala bez dovoleni autorky. nevim zda je to pravda ci ne. u povidky by mel byt copyright ktery zakazuje jakymkoliv zpusobem bez dovoleni autora dilo kopirovat/upravovat/zverejnovat atp., zadny copyright jsem vsak na blogu nelinen neobjevila, tudiz nikdo NEMUZE apelovat na to, ze autorka o pepchino glosovani nestala. co neni zakazano je povoleno, takze nelininu povidku klidne muze nekdo zkopirovat na svuj blog bez dovoleni. mela by byt rada, ze pepcha jeji povidku alespon kreativne upravila a uvedla jmeno puvodniho autora. nekdo jiny by mohl jeji povidku zkopirovat a jeste k tomu vydavat za svou. proto: nelinen, chces-li svou poviku pravne chranit, umisti viditelny copyright.

kazdy ma jiny nazor, kazdemu se libi neco jineho. proto se nekomu nelinenina povidka libi a jinemu ne. stejnak proto se nekomu libi pepchina upravena verze povidky a jinemu ne. co je dulezite, je dat spravne najevo nas nazor. komentar k povice by mel byt objektivni (bracha rekl ze objektivita neexistuje ale aspon se o to pokusme), konstruktive kriticky. kdyz nekdo rekne, ze povidka je "ohavna a hnusna", je ve skutecnosti on ubohy, protoze nedokaze oduvodnit svuj nazor. spravnejsi reseni by bylo rici "autorcin styl se vyznacuje castym opakovanim stejnych vyrazu, proto by autorka mela zlepsit svou slovni zasobu a to by i vyrazne zlepsilo kvalitu jejiho stylu".

dalsi vec je, ze kazdy pise neco jineho. nelinen pise povidky, pepcha pise glosy. nekdo maluje secesni obrazy, nekdo impresionisticky. proto by nikdo nemel nadavat pepche za to, ze glosuje, je to proste druh tvorby, ktery ji evidentne bavi. co na tom, ze tim paroduje puvodni dilo. od toho parodie prece je, ne? aby se lidi zasmali. nemyslim si, ze by tim nejak chtela nelinen urazit ci se ji vysmivat. a ted koukam ze pepcha pise dokonce i neco jineho nez glosy, takze nikdo nemuze rict ze nedokaze napsat to same co nelinen. dokaze.

no jinak uz nevim co k tomu rict, mozna me pozdeji jeste neco napadne. mozna sem napsala par preklepu ci pravopisnejch chyb nebo vynechala naky carky, ale koneckoncu je to komentar a ne slohova prace a sem moc lina si to po sobe znova cist.

28 artie (petit.artemis) artie (petit.artemis) | 22. července 2007 v 20:54 | Reagovat

["bracha"- mysli El! odkazujice na me (a ja to myslel odkazujice na kittie *muck*)]

29 kittie kittie | Web | 24. července 2007 v 21:11 | Reagovat

děkuji ti Artie, že i v parném létě si najdeš chvilku na některé z mých malých mouder...mutsk

30 Belinda Belinda | Web | 18. července 2017 v 20:31 | Reagovat

Ako sa dostať bezplatne iPhone5C? Veľmi jednoduché! Podrobností WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama