...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

4. kapitola aneb "Překvapivé" vyhlášení

3. března 2007 v 19:54 | Pepcha |  Od tance k lásce
No miláčci, tak tu pro Vás něco mám… Doufám, že se to bude líbit. Dnes vůbec nemám náladu psát něco dlouhýho takže říkám jen: pěkné počtení!
Á jamais votre Pepcha
Forever your Pepcha

Lily otevřela Denního věštce a ihned na ni vykoukla zpráva o úmrtí další kouzelnické rodiny. Ten jehož jméno nesmíme jmenovat rituálně vraždí děti!, hlásal titulek tučným písmem nad článkem. Pod tím Lily ohromila velká fotka mrtvých tělíček.
"Proboha, kdo to psal?", zašeptala zrzka. I když jako bystrozorka měla vycvičený žaludek a uměla ho ovládnout, u tohoto se jí udělalo stejně špatně. V tu chvíli vešel do kuchyně James.
"Co je, Lily? Jsi úplně zelená." Jeho manželka mu jen beze slova podala Denního věštce. "A sakra", zbledl také James,"Lily promiň, ale musím běžet." V rychlosti popadl kabát a vyřítil se z domu.
"Kriste pane, v jaký době to žiju?"
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
"Siriusi Blacku! Okamžitě vypadni z koupelny!", řval na celou ložnici Dan.
"Ježíš, vždyť už jdu…", mumlal Sirius zpoza dveří,"snad se nepoděláš."
"Právě, že jo, tak sebou švihni!"
"Tak už ho pusť do tý pitomý koupelny, Siriusi, nechci tu mít hromádku", vložil se do toho Peter. Sirius se tedy rozhodl, že je opravdu v jeho zájmu místnost opustit.
Byl čtvrtek, uběhl už týden ode dne, kdy se dozvěděli o tajemném porotci. Všichni, kdo chtěli soutěžit se již přihlásili a i když drbů o onom porotci, který je bude vybírat slýchali Poberti již méně, stále se jich objevovalo dost a dost. Z části za to mohli výše zmínění, kteří se rozhodli, že drbů není nikdy dost. Daniel se již úplně na hradě zabydlel a kupodivu vycházel se všemi dobře - dokonce ani Zmijozelští na něj nepořvávali nadávky. Nikdo nevěděl, jak to dělá, ale uměl si každého získat, jednomu polichotit, druhému pomoct. Teda až na slabé chvilky…
"Sundej to ze mě, Danieli!"
"Ale vždyť je to jenom můj Diablo."
"Je mi jedno jak se to jmenuje, ale je to had a já se nemíním nechat uštknout!" Mia stála s pěstičkami sevřenými, úplně stejně jako s očními víčky. Jen ta pusa se ne a ne zavřít. Kdo by se divil, když se jí okolo hrudi plazil velký had.
"Neboj, Diablo není jedovatý."
"Možný je všechno, ale taky je dost možný, že jestli ho ze mě nesundáš, tak ti zakroutím krkem."
"Jo, jo, vždyť jo", bručel Dan, když si hada opatrně přebíral z Miiných ramen, kam se had stačil doplazit.
"Dane, ty víš, že jsem primuska a za to, že tu strašíš studenty bych ti mohla vzít body", pohrozila mu Lily.
"Já nemůžu za to, že ona z Diabla málem chytla amok. Viď že jo, Diablo?", obrátil se na svého milovaného mazlíčka, kterého vrátil do terária v ložnici a konečně se vydal na snídani.
Sedl si k Pobertům, kteří byli na Jamesovu žádost umístěni, co nejblíže k dívkám. Když Lily vstala a rozhodla se vyrazit na hodinu po své, jako obvykle téměř neexistující snídani, uklouzla na jakési rozlité tekutině a zrovna, když čekala, že si parádně narazí kostrč ji zachytil James sedící jen kousíček od záhadné kapaliny (se kterou samozřejmě neměl nic společného). V tu pro něj posvátnou chvíli mu Lily spočinula v náručí - pravda s očima vytřeštěnýma a pusou otevřenou v němém výkřiku, takže vypadala jako socha. Lehce pohnula hlavou, zavřela ústa, setrvala v póze jako z tanečního představení, ale pak se rychle chytila Jamesových ramen a doslova se vyšvihla nahoru. Chvilku ještě nechala ruku na Jamesově rameni, zatímco on k ní jen němě vzhlížel, ona se otočila a pomalu od něj odcházela. Tu se ozval nejdříve nesmělý potlesk těch, kteří si všimli jejich tak trochu akrobatického díla. Daniel si Jamese prohlížel se zdviženým obočím a úsměškem na rtech. James pro jistotu utekl na hodinu Obrany.
"Odpovězte na otázku, pane Blacku", probral Siriuse z myšlenek o šachové strategii naštvaný hlas profesora Neilse.
"Ehm, víte, já asi nedával pozor, pane", omlouval se zaraženě Sirius.
"Toho jsem si také vědom, pane Blacku a doporučil bych vám, aby se to již nestávalo, protože si myslím, že tato látka pro vás bude v příštím životě velmi důležitá", otočil se profesor na třídu.
"Proč si zas nedával pozor, dřív se ti to o obraně, jakožto jediném předmětu nestávalo",divil se James.
"Třeba se nám Siriusek zamiloval", zakřenil se Remus po Siriusově levici.
"Pane Lupine mohl byste mi laskavě zopakovat mou poslední větu?"
"Ano pane profesore, bylo to: Tuto kletbu naštěstí neumí moc kouzelníků", usmál se na něj Remus. Měl neuvěřitelnou schopnost pamatovat si věci, ačkoliv nedával pozor. Profesor se bezradně otočil ke katedře a vykládal dál.
°°°°°°°°°°°
Uběhl onen tak dlouho očekávaný týden. Byla středa večer a všichni již byli napjatí a celí natěšení na zítřek. Na večeři Brumbál povstal a jal se jim vykládat situaci.
"Takže, předpokládám, že se všichni již těšíte na zítřek na rozřazování. Musím upozornit ty, kteří se přihlásili, že je možná vyberou do dvojic, které se jim třeba nebudou zamlouvat, ovšem proti tomu již nebude odvolání. Doufám, že jste si přihlášení do soutěže dobře rozmysleli. Teď mi již jen zbývá popřát vám dobrou noc."
°°°°°°°°°°°
Na hradě zavládla podivná atmosféra, nikdo nedával pozor při hodinách i všeobecně se sedmákům stávalo, že na sebe vyklopili oběd nebo něco podobného.
Všichni čekali, že uvidí někoho přijíždět, ale jejich naděje byly zcela liché. Indonéský tanečník hula hula ani brazilský ředitel se ne a ne objevit. Nakonec všichni usoudili, že nejspíš přijede až na slavnostní večeři.
Když konečně ona slavná chvíle nastala všichni potichu jedli a rozhlíželi se, ale k učitelskému stolu nikdo nový nezavítal. Po jídle, až zmizely i poslední drobty, Brumbál znovu vstal a přejel jejich udivené obličeje uklidňujícím pohledem.
"Konečně je tu ta chvíle a vy jste zajisté celí napjatí, kde že je ten tajemný porotce. A proto: Danieli!", usmál se na Dana Latenea. Ten s vážnou tváří vstal a odkráčel k Brumbálovu stolu.
"Jak ses rozhodl, můj milovaný prasynovče?"
"Vybral jsem, strýčku."
"Dobře, řekni nám tedy svůj verdikt." V té chvíli i těm největším zabedněncům došlo, kdo je ten tajemný porotce.
"Samozřejmě", Dan se otočil tváří ke studentům a začal. "Vybral jsem z každé koleje jiný počet dvojic a na víc někteří partneři ani nebudou ze stejné koleje. Doufám, že se na mě za to nebudete příliš zlobit, vybíral jsem vás podle toho, jak si myslím, že se budete schopní sladit hlavně v tanci." V síni to zašumělo při představě Lily Evansové tančící s Luciusem Malfoyem.
"První dvojicí bude: Narcissa Black a Remus Lupin." Síní to zašumělo, první dvojice a hned Zmijozelačka a Nebelvířan.
"Další bude Frank Longbottom a Renaldina Parkinson." Ten sympaťák z Havraspáru s tou protivkou?
"Lily Evans a James Potter." Teď to síní zašumělo ještě víc. Vždyť ti dva se nenávidí!
"Barbra Redwood a Sirius Black." To samé.
"Lucius Malfoy a Mia Chang."
"Z toho nevyleze nic dobrýho", šeptal Peter, když uslyšel, jak se Danovi zatřásl hlas.
"Leslie Olsen a Kyra Wilson." Oba dva příjemní lidé. Oba z Mrzimoru.
"Ann Driveghost a Gabriel Dracula." Ann i Gabriel byli ze Zmijozelu - "kolejní" dvojice, jak se jim odteď říkalo.
"Jako poslední pár tu mám Erika Lovegooda a Marii Council. Takže to jsou všechny dvojice, které jsem vybral. Na konci našeho školního kola zbydou dvě, které za nás budou soutěžit. Děkuji za vaši pozornost, myslím, že už je to všechno, ne strýčku?"
"Ano myslím, že je to vše. Snad jen ještě říci, že 1. kolo se odehraje za týden a bude se soutěžit v tangu a valcu. Více informací si soutěžící mohou zjistit od Daniela. Dobrou noc", dodal Brumbál se zářivým úsměvem. Postupně se síň vylidnila a zůstali tu jen a Brumbál, který byl zabrán do tichého rozhovoru.
"Nevím, jestli jsme jim měli říkat pravdu, strýčku", tvářil se Danny ustaraně.
"Ano já vím, možná na tebe budou naštvaní, ale jinou možnost jsme neměli, vždyť to víš. Musel ses dostat blízko k nim. Já ti věřím, Dane, jsi skvělý kluk, ty to zvládněš. A teď bys možná měl už radši jít spát."
"Tak dobrou, strejdo."
"Dobrou, Danny."
Když se Daniel pokoušel tiše vkrást do pokoje samozřejmě zjistil, že na něj kluci čekají. Okamžitě ho zahrnuli vyčítavými otázkami typu: jak to, žes nám neřekl, že jsi Brubbálův příbuzný? Daniel seděl na posteli se sklopenou hlavou a čekal až začnou s ostřejšími nadávkami.
"Ale stejně díky, brácha, žes mě vybral k Lily", usmál se na něj James. Dan zvedl hlavu a pohlédl na Remuse.
"Spíš bych se já měl omluvit Remusovi, ale byla to prostě moje práce", Remus ale nevypadal, že by se extra zlobil.
"Já vím, že ano, však já to s ní nějak přežiju."
"A ty Siriusi, nejsi na mě naštvanej?"
"Naštvanej? Na tebe? Jak tě to prosím tě napadlo? Pro mě to byly druhý Vánoce! Ale docela lituju takovou Miu."
"Myslíš, že já ne, tolik jsem si přál, abych ji mohl vzít do dvojice k sobě, jenže to by nešlo a podle pohybů se k Malfoyovi bude hodit", povzdechl si Daniel.
"Ale, další zamilovanej? Prokrista, to už asi nepřežiju", konstatoval Peter, lehnul si na postel a po chvilce usnul klidným spánkem (ve kterém ho ovšem honily létající kuchyňské nože).
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
"Jak bylo v práci, Jamie?", otázala se Lily, jakmile přišel její muž domů.
"To bylo hrozný. Frank nám trochu pomohl s tou Černou pumou a já se začínám bát, že všechno souvisí se vším", James působil značně vyčerpaně.
"Jak to myslíš všechno se vším?"
"Ty vraždy mají některé podobné prvky, ale já z toho už prostě ztrácím nervy. A navíc jsem dneska musel vidět všechny ty mrtvoly znova, fotku po fotce. Asi na to nikdy nepřijdu."
"Jamie, takže vy máte teď málo lidí?", vyptávala se nenápadně Lily.
"No docela jo, proč?", zamračil se James, protože začínal něco tušit.
"Á, mě jenom napadlo, že bych třeba, teoreticky mohla dělat zase aspoň na ½ úvazku", zkoušela to Lily.
"Lilinko, nedělej to, vždyť je to hrozně nebezpečný a máš malý dítě.."
"Ono snad není tvoje? A vůbec, ty snad chceš mít ženu v domácnosti, či co?"
"Ale ne to vůbec ne, ale vždyť Harrymu je teprve ½ roku!"
"Jamesi nes- totiž Jamíčku, miláčku, sluníčko, copak bys pro mě neudělal , že ano, lásko?", zamrkala Lily řasami.
"Je to tvůj život, dobře, když jinak nedáš…"
"Supeeer, jdu to napsat Alici - Mrs. Longbottom and Mrs. Potter se vrací!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bel Bel | Web | 3. března 2007 v 20:05 | Reagovat

si delas prdel?! neni ti to blby? jezisi, co ti rika copyright zlato? vzdyt mi vykradas pariz! neprej si me potkat. A co ty mrs? ja te prestavam mit rada...

2 Pepcha Pepcha | 3. března 2007 v 20:08 | Reagovat

klid barborko.... jak mam nevykradat, kdyz je tva Paris tak uzasna?????

3 Bel Bel | Web | 4. března 2007 v 19:01 | Reagovat

milacku, to, ze to jeste neni na internetu neznamena, ze na to nemam autorsky prava... a jenom, ten konec zni trochu jako neco z akcnich filmu. jaky mrs potter a longbottom? ty jsi nepoucitelna...

4 Jajulinuska Jajulinuska | Web | 5. března 2007 v 15:36 | Reagovat

ahoj, na mém blogu už odstartovala soutěž o NEJ BLOG MĚSÍCE BŘEZEN :)

5 Lizz Lizz | E-mail | Web | 11. března 2007 v 12:11 | Reagovat

pepcho, protože nemáš návštevní knihu, píšu sem.

Tak nevím, jestli ses nám ozvala na kill-mary sama, nebo jestli si z tebe někdo vystřelil, ale chtělas něco oglosovat, takže se Lizzina a pravidla pravopisu dostavily!:)

Co bys ráda? Kterou povídku? Nebo mám jít hledat toho, kdo tě na kill mary prásknul?;)

6 Pepcha Pepcha | 12. března 2007 v 11:55 | Reagovat

Ne, klid byla jsem to já a myslím, že nejhorší je "Stalo se o Vánocích". Dík

7 Pepcha Pepcha | 12. března 2007 v 12:06 | Reagovat

Ne, klid byla jsem to já narozdíl od přihlášení do "úchvatné soutěžky slečny Jajulinesky", což za mě obstaraly mé "kamarádky" a myslím, že nejhorší je "Stalo se o Vánocích", popřípadě zrovna tato kapitola Tance. Dík Pepcha

8 Lizz Lizz | E-mail | Web | 12. března 2007 v 17:08 | Reagovat

Ok. Mrknu na to, a která se bude líp hodit, tu oglosuju.

:))

9 Quistynka Quistynka | 9. května 2007 v 21:46 | Reagovat

moc skvělá kapitola!!!!Nevím, co ještě napsat, protože bych se musela opakovat, je to Nejlepší!!!!Mimochodem, co to znamená: Piocher????

10 Haydde Haydde | Web | 10. července 2007 v 18:49 | Reagovat

není uč čas na novou kapitolu???

11 Pepcha Pepcha | Web | 28. srpna 2007 v 14:48 | Reagovat

Ani ne. Já jsem "tak trochu" líná. Mám ji rozepsanou už bůhví, jak dlouho, ale nejsem schopná se dokopat k tomu, abych ji dopsala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama