...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

3. kapitola aneb Trocha inteligentní konverzace

25. února 2007 v 17:00 | Pepcha |  Od tance k lásce
Po dlouhém odpočinku se Pepcha zase hlásí do práce! Napsala jsem pro Vás další kapitolku Tance. Je možné, že ji bude následovat i kapitola Sázky. Teoreticky. No, každopádně si vezměte k této kapitole francouzský slovník, jelikož je tam pár větiček ve francouzštině - nejspíš gramaticky špatně, ale co… Doufám, že jsem nepoužívala přespříliš krátkých vět typu: Krev. Pít. Maso. Kouká. Aj.. zase moc mluvím.
Forever your Pepcha
Á jamais votre Pepcha

"Kriste pane", z trouby se valil černý kouř. Lily stála ve dveřích do kuchyně s absolutně vyděšeným výrazem. Když před chvílí vešla domů hrozně se lekla, co se stalo, že je tu tak cítit spálenina. Pak právě vešla do kuchyně a uviděla Jamese, jak zápolí s jakousi zčernalou věcí v troubě.
"Jamie, co jsi proboha vyváděl?", vykřikla Lily, upustila tašky s nákupem a rozeběhla se k němu.
"Já sem jen chtěl upíct kuře když k nám maj dnes přijít Sirius, Mia a Alice s manželem", kvílel James.
"Lásko,slib mi něco: že příště necháš vaření nám profesionálům", zapřísahala ho Lily, když se jí povedlo trochu to v kuchyni uklidit. "Dobře, teď, když už to tu nevypadá jako po výbuchu atomovky, můžu zkusit něco uvařit. Pokud se ti ovšem nepovedlo zničit i troubu a nejen to, co bylo v ní", hodila zrzka po Jimmym pobaveným pohledem.
"Tak já jdu radši za Harrym, uspávání mi jde líp než vaření", tvářil se zahanbeně James
"Ahoj broučku, maminka mě vyhnala z kuchyně, tak tě jdu uspat", usmíval se James. "Víš, dneska přijde strejda Siri, teta Mia a Alice s manželem. Pamatuješ, jak jsem ti vyprávěl o Mie Alici a Siriusovi? Sirius byl pěkný kvítko, ale Ona ho změnila. Nejdřív ti o nich musím vyprávět, jací byli mladí , pak přijdou na večeři…
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
"VSTÁVÁÁÁÁÁÁÁT!!!!!!!!", ozval se dívčí ložnicí výkřik.
"Polib si, Mio", zabručela Barbie a chrupala dál.
"Tohle je poslední dobou tvoje nejoblíbenější věta, co?", usmívala se Lily.
"Nech si to, ty houbo, ty nejseš na svýho Pottříka zrovna nejslušnější", oplatila jí to Barbra. Po spoustě "nadávek" se holky vypravily na snídani. Prefekti rozdali rozvrhy hodin a nebelvírští sedmáci zjistili, že mají první hodinu Dějiny se Zmijozelem.
"No skvěle, aspoň se můžeme dospat, když nás Mia tak mile vzbudila", ušklíbla se Alice. Mia pro jistotu dělala, že tu není.
V tu chvíli se ozval šum křídel a všichni zvedli hlavy. Barbie spatřila mezi záplavou sov i svého černého orla (toho, že by normálně všechny sovy mohl sežrat si nevšímejte), rychle si nasadila rukavici a zapískala na něj. Obrovský pták se k ní snesl a jako obvykle upoutal pohledy spousty lidí. Lily sebou při jeho příletu trhla, za těch šest let si na něj ještě stále nezvykla. Bára se jen usmála a hodila Elrondovi velký kus šunky. Zatímco se jí orel cpal, sundala mu z nohy srolované noviny, rozložila je a začala si v nich číst.
O kus dál mezitím probíhala zapálená debata o famfrpálu, které se účastnila i Mia, střelkyně nebelvírského družstva. Lily unaveně zírala na svůj nízkotučný jogurt ( anorektička jedna) a nedokázala si vzpomenout, co by momentálně měla udělat s tou lžičkou, která jí visela na půl cesty k ústům. Když pak Barbie vedle ní vybuchla smíchy, povedlo se jí vykydnout jogurt na ubrus.
"Co tam píšou tak zajímavého?", otázala se neutrálně.
"Poslouchej:
V Irsku byl nalezen nový exemplář kouzelné myslící bytosti. Jak se zdá tyto pumám podobné bytosti mají sejnou mozkovou kapacitu jako lidé, ne-li větší. Jejich objevitelem je Francois Depercque, ovšem sám tvrdí, že bytosti si našly jeho a ne on je. (Více se dozvíte na str. 12,13.)" Lily mezitím civěl na Barbie s otevřenými ústy.
"Proboha, co ti na tom přišlo tak směšného?", nechápala Lily.
"Hih… Víš, ten Francois je můj vypečenej bratránek", usmívala se Barbra.
"Ale vždyť je to Francouz", Lily dál nechápala.
"Tetička si vzala frantíka, víš?", osvětlila jí to Bára. "Jo a měly bychom už jít, nestíháme", prohlásila. Holky dorazily do třídy a přisedly si k Alici a Mie. V klidu si vyndaly pergameny a brky až-
"Bon matin, ma petite."
"Jenom kdybys nevěděla Lily, oslnivý úsměv, neexistující mozek a povědomí o dobrém chování asi jako kaktus - á voilá c´est Sirius Black", zašeptala Barbara tak, aby ji Srius slyšel.
"Ah, ce n´est pas bon matin, ma belle?", udělal smutný obličej Sirius.
"Non, avec toi le matin n´est jamais bon!", potvrdila jeho domněnku Bára. Lily a ostatní bezmocně přihlíželi. Většinou vůbec netušili, o čem ti dva blábolí.
"Je vais améliorer le matin pour toi!"
"Peux je piocher?", naštvala se Barbie.
"Piocher? Ce n´est pas trés agréable."
"Je pense, nous devons finir cette debate." - A měla pravdu, zazvonilo na hodinu… Minuty za nudného chrčení profesora až do konce hodiny, kdy padlo jako obvykle několik nadávek mezi Nebelvířany a Zmijozeláky.
Příští hodinu měli přeměňování sami. Profesorka McGonagallová je upozorňovala, že tento rok skládají důležité OVCE, tak aby nezapomněli se dostatečně učit. Potom jim vyprávěla, že se musí k hostům z cizích škol chovat hezky, ať nezkazí škole pověst. Později zkoušela, co všechno přes prázdniny zapomněli. Po čtyřech konečně přišlo vysvobození v podobě oběda. No, jak se to vezme - vysvobození - pro Barbie rozhodně ne, měli koprovku. Když se tak nimrala v jídle ozvalo se za ní:
"Qu´est-ce que tu fais lundi aprés-midi?" Barbie se zatvářila ještě víc otráveně.
"Tu pense aujourd´hui, oú non?"
"Oui, ce ca."
"Je ne sais pas, quand tu dois connaitre mes plans, pourquoi?", otázala se a konečně se otočila na Siriuse. První den školy jim odpadlo odpolední vyučování, protože dva profesoři byli nemocní ( aneb epidemie 4ever).
"Voulez vous jouer aux échecs avec moi, mademoiselle?", zatvářil se Sirius galantně.
"Tu ne veut pas dire par hasard: "Voulez vous coucher avec moi, mademoiselle?"", ušklíbla se Barbie.
"Non!", zatvářil se Sirius rádoby dotčeně.
"O.K., je vais jouer aux échecs avec toi", usmála se nakonec Bára. "Ale netěš se, že vyhraješ…"
°°°°°°°°°°°°°
"Ha, šach mat", vykřikl Sirius a zatvářil se potěšeně. Barbra se tvářila naprosto neutrálně, avšak uvnitř ní to vřelo. Jak se sakra mohla nechat porazit takovým blbým děvkařem? Naklonila se nad stůl, takže trochu zavadila o figurky a falešně se usmála.
"Pro jednou si vyhrál, Blacku, ale těš se příště!"
"Moc ti děkuji za tuto hru, krásná vílo."
"Není zač, ošklivý trpaslíku." A tak se stalo, že Barbie byla vidět, jak sedí se Siriusem Blackem u stolu, hryže se do rtu, přemýšlí a snaží se vyhrát. Lily pro změnu trávila veškerý volný čas v knihovně a opakovala si to, co už věděla o kouzelnických zvycích. I kdyby se nikam v soutěži nedostala, bude jí to do budoucna užitečné. Mia, Alice ani Barbra se na to ani nepodívaly, protože ony byly alespoň částečně z kouzelnické rodiny a tam je to za a) naučili a b) ony po soutěži nijak moc netoužily.
James tou dobou zase spřádal plány, jak to udělat, aby Lily byla ve dvojici s ním. Nakonec se rozhodl, že si prozatím jen oživí hodiny tance a poučky, co se do něj snažila vtlouct paní Potterová. A pak tu byla škola - učitelé jaksi odmítali vzít na vědomí, že sedmé ročníky by se rády připravovaly na soutěž a stejně jim dávali nechutné množství úkolů.
Navíc k nim přijel synovec profesorky Sinistrové, Daniel Latene, protože ho vyhodili ze školy a tak nastoupil do sedmého ročníku Nebelvíru. Byl v ložnici s Poberty a vcelku si s nimi rozuměl. Po chvíli se z něj stal takový pátý Poberta. Oni se dozvěděli, že ho ze školy vyhodili kvůli spoustě žertíků obvykle směrovaných na učitele.
James se ovšem také činil. Hned druhý týden školy ujednal konkurz na střelce. A třetí… se objevilo na nástěnce oznámení, že první kolo se uskuteční po rozdělení do dvojic, které vybere nestranný porotce, už za dva týdny prý oznámí dvojice.
"Nestranný porotce? Kdo to má sakra být?", třeštili všichni oči na nástěnku.
"Počkejte není to ten slavný tanečník ze Sicílie?", ozval se někdo.
"Já myslím, že je to ten předseda Taneční akademie v Brazílii!"
"A kdo říkal, že to bude chlap?"
A tak když se James později procházel po chodbě slyšel všude jen o tom záhadném porotci.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
DING DONG, ozvalo se od vchodu.
"Já otevřu Lily!", zakřičel James.
"Čau kámo, jak se máš?", vybafnul okamžitě na Siriuse.
"Ale jo, de to…"
"No tak, co se tváříme tak sklesle?"
"Ale nic, jen mi chcípla motorka…zase."
"Pokolikátý už, simtě?"
"Já už to ani nepočítám."
DING DONG, z předsíně se ozvalo hlasité vítání Lily a Mii.
DING DONG, ozvalo se už potřetí.
"Alice, Franku, kde jste nechali Nevilla?"
"Hlídá ho babička", odpověděla blondýna. Po vynikajícím jídle se zavedla řeč na práci.
"Franku, ty děláš momentálně na případu Černý pumy, viď?", ptal se James.
"Jo, jo, proč?"
"No já jenom, že my tady se Siriusem se už dlouho snažíme chytit jednoho Smrtijeda a myslíme si, že to s Černou pumou nějak souvisí."
"No tak já se na to s vámi zítra když tak podívám."
"Mio, za jak dlouho po porodu ses vrátila do práce?", vyzvídala Lily.
"Hmmm… Asi tak po půl roce. Já se totiž hrozně nudila."
"A co maličká?"
"Tu hlídá obvykle ségra - ona je spisovatelka a pracuje doma."
"Lily mám podezření, že je čas vrátit se do práce", mrkla na ni Alice.
"Zase bychom mohly být parťačky", oplatila jí to Lily.
"Zaplatíme si chůvu…"
"…a černokněžníci nemají šanci!"
Muži se bavili až do večera o práci a maminky spřádaly plány, jak utéct svým potomkům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kitiki Kitiki | 25. února 2007 v 17:33 | Reagovat

ještě, že v té anketě máš tolik různých možností. člověk skoro (úplně) neví kterou vybrat. Jinak, co máš proti krátkým strohým větám? Zvlášť řečeným jasným sytým hlasem chlapce, který moc hezky kreslí?? :))

2 bellie bellie | Web | 1. března 2007 v 21:45 | Reagovat

milacku, ja jsem tu marlyn proste dat musela, nezlob se na me. ale jinak je sto pro lepsi tanec. mas moc pekny dialogy a lily konecne neni mary-sue, ale aspon anorekticka. lepsi nez nic =). a jsem zvedava na porotce z indonesie, tak si svihni =)

3 Haydde Haydde | Web | 10. července 2007 v 18:41 | Reagovat

tak jako kapitola je to dobr,až na ty frnacouzky věty,páč já neumim francouzky ani zbla,nechceš to pls přeložit?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama