...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

2.kapitola aneb Temnou cestou vede osud tvůj

28. ledna 2007 v 13:41 | Pepcha |  HP- Sirius vs. sázka o rande aneb Přětěžký úděl dohazovačky
Hmmm…. Co říci….. Rozhodla jsem se, že Vám udělám radost další kapitolou k Sázce, ale zjistila jsem, že je to děsná, no, však víte…. Nakonec z toho vylezlo toto - jak se zdá bude to asi trochu vážné….. Mohu jen doufat, že mě nezavrhnete a pište komenty, jinak jste mrtví čtenáři…
Á jamais votre Pepcha
Forever your Pepcha

Mladá dívka šla temnou londýnskou uličkou. Někde za ní zamňoukala kočka, dívka sebou trhla. Na chvíli se zastavila, jestli se něco nestane, ale pak se zase rozešla kupředu.
V uličce se povalovaly kotouče mlhy, pouliční lampy jen stěží osvětlovaly cestu. Najednou zaskučel vítr a přivál k dívčiným nohám mudlovské noviny. Sehla se a zvedla je ze země.
Titulek na hlavní straně informoval o podivné vraždě manželů Evansových. Vzhledem k tomu, že pan Evans byl v Londýně vážený člen společnosti, tato zpráva vzbudila na veřejnosti velký rozruch.
Dívka se zachvěla. Možná pláčem, možná strachem, možná zimou. Nebo vším najednou. Přitáhla si kabát blíže k tělu. Na to, že byl srpen byla neobvyklá zima.
"Bože, rána je příliš čerstvá", povzdychla si dívka. "Kéž by to v novinách alespň tak nerozpitvávali." A nejen v těch mudlovských. Ovšem na rozdíl od nich věděly ty kouzelnické přesně, kdo za tou vraždou stojí. Lord Voldemort. Tenhle kouzelník se pomocí černé magie čím dál víc sápal po moci.
Dívka odhodila noviny a smutně se zahleděla do země.
"Proč museli zemřít zrovna oni? Proč ne já? Vždyť byli oba mudlové. To mě, Lily Evansovou musí on chtít, to já jsem čarodějka. Možná jen chce, abych trpěla, možná mi chce jen ublížit. Ale proč? Vůbec netuším PROČ mě chce", uvažovala teď již známá Lily. "Až se za týden vrátím do Bradavic musím se zeptat Brumbála. Ten to musí vědět. Ví přece všechno, ne? Měla bych jít "domů" se vyspat. Ještě, že jsem si našla brigádu. Ty myšlenky mě ubíjí."
Domů…. Ona již žádný domov neměla… Díky tomu, že byla v kouzelnickém světě dospěla, mohla si koupit byt, ale tam se doma necítila. Dospělá…. Dítě…. Co z toho?
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Druhý den se veřejnost dozvěděla o další vraždě, zase manželů, pana a paní Potterových. Tentokrát nikdo nespekuloval nad motivem - všem se zdál naprosto jasný. Oba byli bystrozorové - a jedni z nejlepších! Ale jejich mladý syn si stále kladl otázku: Bylo to opravdu vše?
Temná je cesta ke štěstí,
najejímž konci nabydeš světla,
tam, kde cítíš se beze lstí,
tam, kde myslíš, že temnota by nevykvetla.
Vezmi si mou duši,
vezmi ji a obětuj andělům,
tak jak na oběť se sluší,
tak, abyses vyhl pekla hrotům.
Obětuj lásku a zachraň život,
obětuj vše jen ponechej naději,
pod bičem nech plavat svoji hrdost,
musíš spatřit boha, když slzy padají.
Mýslíš, že nevidím tvou bolest,
myslíš, že pomoc pro tebe nespatřím,
nemyslím, že vidíš, co dáno jest,
nemyslím, že vidíš, čím tě opatřím.
Stejně jako truhla, již měla Pandora,
stejně je opařen člověk.
Věř! Naděje poslední umírá.
Věř! A vezmi jí zavděk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 belinda belinda | Web | 28. ledna 2007 v 19:14 | Reagovat

je to moc pekna basnicka ( i kdyz sis mohla odpustit ty andele apod.) libilo se mi to. jo dobry. ale co to ma proboha spolecnyho s dejem? ale to se dozvime. no nic. kratke vety. krev. pit. maso. kouka. nevsimej si me. dobrou. b.

2 Kitiki Kitiki | 1. února 2007 v 16:37 | Reagovat

láska, bolest, slzy, muck...krása

3 Quistynka Quistynka | 3. února 2007 v 10:17 | Reagovat

hééézkýýý....... Ještě mi tam chybí Sirius, ale jinak sqvělý!!!!

4 Sarrah Sarrah | 22. dubna 2007 v 20:13 | Reagovat

Tohle je moc, moc, moc lepší než ten 1. díl a ta básnička nakonec- a právě v to´mhle případě nesouhlasím s Baruškou ty andělé jsou super... Valstně celkově teď nemám slov.... Tres jolie!!!!

5 Ylil Ylil | Web | 9. září 2007 v 21:44 | Reagovat

krásný, smutný, procítěný!!! a ta básnička je překrásná!!!

6 Lištička Lištička | 13. října 2007 v 13:54 | Reagovat

Popravdě jsou tvé povídky nic moc. A tahle je totální propadák... Kvalitu jí zvedá snad jen ta básnička. Díky ní nejsi na pomyslné stupnici v záporných číslech, ale něco málo nad nulou. No, není v tom nic proti tobě, ale je to tak. Neumíš psát moc dobře. Nelien píše mnohem poutavěji, lépe a vůbec mají její povídky lepší děj a promyšlenost... Doufám, že jsem tě příliš neurazila a pokud ano, pak to nebyl úmysl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama