...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

2. kapitola aneb Jede, jede mašinka 2/2

19. ledna 2007 v 19:36 | Pepcha |  Od tance k lásce
Moje milá Triniti mě konečně dokopala k tomu, abych napsala další kapitolu k Tanci, takže tuť ji máte…
Předem děkuji Bellie za beta-read atd. apod. A omlouvám se za svou případnou zmatenost. Připomínky, co byste chtěli změnit pište do kommentů atd. apod. Jo a pomozte mi vymyslet příjmení Barbie…teda pokud tam ještě nikde nebylo…
Á jamais votre Pepcha

Mezitím v kupé, kde byli oba noví primusové se všichni tvářili docela zaraženě, protože Lily s Jamesem se ještě nepohádali. Naopak se většinou doplňovali a dost často se jim stávalo , že něco řekli unisono.
"A nakonec bych s vámi chtěla probrat ještě jednu věc. Nevím jak Potterovi , ale v mém dopise z Bradavic byl ještě jeden list od Brumbála a tam stálo, že na hostině sdělí škole něco důležitého. Správně bychom jako primusové měli vědět, co to bude, ale prý nás a vás - jakožto prefekty - nechtěl připravit o to překvapení, takže až se to dozvíme, prý se máme tvářit jako bychom to věděli, protože nechce podkopávat naši autoritu nebo co. UUUF!", oddechla si Lily, když to dovyprávěla. "Řekla jsem všechno?", otočila se na Jamese.
"Samozřejmě, Liluško", usmál se na ni kouzelně James. Tak kouzelně, že ona se málem zapomněla zlobit. Ale jenom málem.Jako by si uvědomila svou chybu rychle nasadila naštvaný výraz a zasyčela:
"Nech si tu Lilušku, jestli nechceš mít mou nohu ve svém rozkroku." James byl natolik inteligentní, že si to vzal k srdci a nic neříkal. Náhle Lily postřehla, že je pozoruje 23 lidí, otočila se na ně a usmála.
"No já myslím, že můžeme považovat tuhle schůzi za ukončenou. Nejsou žádné dotazy, že ne?", řekla takovým tónem, že všichni, kdo nějaké měli na ně hned zase zapomněli. Všichni se za vytrvalého šumu vydali ven z kupé.
James unavený po hádce s Lily, běhání za vlakem a vedení schůze se opřel o dveře zatímco ostatní se hrnuli okolo něj. Stál a snažil si utřídit myšlenky než půjde najít Siriuse. Lily sedící s hlavou v dlaních u okna si ani nevšiml a ona jeho taky ne . Stačilo by aby jeden z nich otočil hlavou, ale to zatím neudělali. Lily myslela na ten úsměv, kterým ji před chvílí obdařil James- Ne Potter, říkej mu Potter, co tě to napadá říkat mu James. Kristýnko, ale když on se na mě usmál vzpomněla sem si, jak jsme spolu tancovali. A dneska si prohrábl vlasy jen jednou…
Lily pomalu, ale jistě začala usínat, svezla se na stranu a James si jí konečně všiml. Naštěstí (pro něj) ale leknutím nevykřikl, ale jenom sebou pěkně trhl. Tolik, že zakopl o vlastní nohy a skončil na protějším sedadle.
"Sakra já se ale idiot", nadával potichu James. Potom mu začalo vrtat hlavou, jak to, že na něj ještě Lily nezačala řvát, když spadl přímo proti ní. ………..Inteligentovi to konečně došlo.
Jé ta vypadá tak klidně, jako andílek, když spí.
Okamžitě se mu na tváři objevil rozněžnělý úsměv, který hezounky kontrastoval proti drsňáské černé mikině s kapucí. Po několika minutách, kdy už proti ní seděl, pomalu natáhl k Lily ruku. Ani to nevypadalo, jako by ji chtěl pohladit, ale jako by z ní spíš chtěl stáhnout jakýsi neviditelný závoj, protože jeho útlé prsty se zastavily několik centimetrů od jejího obličeje, jako by si uvědomil nějakou překážku, kterou nikdy nepřekoná a pomalu ruku svěsil. Najednou se tvářil neuvěřitelně sklesle a rozhodl se, že by ji už měl asi vzbudit, protože podle jeho hodinek budou již za chvíli na místě.
"Lily", zašeptal, "Lily, no tak Lily. Prober sex krásko",přemlouval ji dál bez valného účinku. Znovu natáhl ruku a tentokrát se její tváře opravdu dotkl. Sjel jí prsty až k alabastrovému krku a odhodil jí pramen ohnivých vlasů z ramene na záda. Tohle už Lily alespoň trochu probralo. Malinko sebou hnula a zamumlala něco ve stylu:
"Mami, nech mě ještě spát." Jamese docela pobavilo, že ho jeho láska pokládá za svou matku a tak zašeptal:
"Lily, já nejsem tvá mamka, prober se, Evans, za 8 minut jsme v Bradavicích."
Oslovená konečně rozlepila svá zelená kukadla, tohle ji dokonale vzbudilo.
"Cože? Za 8 minut? Kde to jsem? A co tu děláš ty? A kristova noho, vždyť ani nevím, kde mám kufry! To si mě nemohl probudit dřív?", zavalila ho proudem otázek a výčitek.
"Ach bože, jak mně se stýská po tom nevinným spícím stvoření", neudržel se James.
"Buď zticha, Pottere, a radši mi pomoz najít Barbie."
"OK, už sem zticha", udobřoval si Lily. Po chvíli opravdu našli Barbie v kupé s horou holek, které se zrovna něčemu chichotaly. Barbie měla dost ustaraný výraz, když slyšela jak Lily s Potterem vedla schůzi. Navíc se její kamarádka pořád nevrátila a ona začala mít strach, že jí něco Potter provedl.
"Díky, Pottere, žes mi dělal čestnou stráž, ale nemusíš se na mě dívat až se budu převlíkat", zaslechla B. povědomý hlas za dveřmi.
"Ale no tak, Evans, to nemůžu dostat ani tak malou odměnu v podobě neškodnýho dívání?" V tu chvíli otevřela Bára dveře.
"Á plus tard, ma chérie", zapředl James a odběhl za Siriusem.
"Vidělas to?", otočila se Lily na Báru s očima na vrch hlavy. "On už se fakt zbláznil. A odkdy umí francouzsky?"
"Klídek, Lily, tipla bych, že umí jenom tenhle výraz plus Black ho moh ještě tak naučit: Voulez vous coucher avec moi ce soir?", na to hned obě dvě vybuchly smíchy. (m/m: Představte si ty nechutný lítající střeva a tak…)
"Ale stejně ti neodpustím, žes mě nechala na chodbě s těma debílkama", utírala si slzy Bára.
"Každopádně se teď rychle oblíknu, za pár minut jsme v Bradavicích.", zamluvila to Lily. Protáhla se do kupé, pozdravila přítomné, hodila na sebe hábit, akorát to stihla, jelikož vlak začal zrovna zpomalovat. Pro jednou se rozhodla, že prváky zorganizuje někdo jiný a šla radši s bárou zabrat volný kočár. V pohodě přežily cestu na hrad a u vchodu se šikovně vyhnuly Protivovi s křišťálovým lustrem, odmítly volná místa vedle Pobertů a sedly si k Alici a Mie.
"Ahoj holky, jak jste se měly o prázdninách?" Ve Velké síni zavládl všeobecný šum až do doby, kdy pí. McGonagallová (m/m: debilně dlouhý jméno) vstoupila dovnitř s hordou malých prvňáčků. Po zařazení Brumbál prohodil jako obvykle pár slov a studenti i profesoři se nedočkavě vrhli na jídlo (m/m: představte si McGon. jak se vrhá na jídlo). Když se všichni nadlábli, Brumbál znovu povstal.
"Milí studenti, nechci Vás sice zdržovat od vyhřátých postelí, ale musím Vám oznámit několik důležitých věcí: novými primusi jsou Lily Evans", Lily povstala a usmála se, "a James Potter."
James ji napodobil a zase si sedl.
"A teď to nejdůležitější: tento rok se u nás bude konat Artemidina stuha, soutěž ve společenských vědách a zvycích. Zní to sice hrozivě, ale jde v podstatě jen o tanec a společenskou konzerva - chtěl jsem říci konverzaci. Samozřejmě musíte znát i normy, jako kdo komu dává ve dveřích přednost a jak správně vyzdobit pokoj pro významnou událost, ale to už se snadno naučíte, jste přece studenty elitní výběrové internátní školy, není-liž pravda?", zatvářil se Brumby nevinně.(m/m: kdo by mu to sežral)
"Bohužel se rada usnesla, že se mohou přihlásit pouze studenti starší 17-ti let", síní zašuměl nesouhlas nižších ročníků. "V soutěži bude nejprve 1. školní kolo, kterého se zúčastní všichni, kdo budou mít zájem, ovšem i to bude roztříděno na několik menších kol, ze kterých vyjdou jen ti nejlepší.
Později přijedou další 3 školy: Krásnohůlky, Kruval a JAČUZKAČ -" poslední Brumbálovo slovo zaniklo v šumu hlasů. James se tázavě podíval na Remuse.
"Remusi, nevíš, co by mělo být to JAČUZKAČ?", předběhl ho s otázkou Sirius, ovšem neudrželmoc dlouho vážnou tvář.
"TICHO!!!", Brumbymu se vůbec nestávalo, že by musel studenty takhle uklidňovat. "Prosím uklidněte se! Vím, že jméno JAČUZKAČ je hodně legrační, ale je to zktatka názvu jedné z nejprestižnějších škol v Evropě. Celé jméno této středoevropské školy zní: Jazyková akademie českých umělecky založených kouzelníků a čarodějek a právě těchto soutěžících byste se měli obávat nejvíce, přece jen vyberou ty, co mají tanec jako předmět. No já myslím, že je již dost pozdě a vy musíte být na 1.školní den vyspalí. Dobrou noc a hezky poklusem na kutě!", uzavřel to Brumby. Ovšem nepočítal s tím, že to někteří jedinci vezmou doslovně.V odlehlejší části hradu už Lily, Alice, Mia a Bára stoupaly po schodišti směrem k nebelvírské věži. Lily si libovala, že jako primuska nemusí odvádět prváky do postelí a může jít rovnou do té své. Moc lidí ale neusnulo, protože diskutovali s obyvateli vedlejších postelí, jací asi budou cizí studenti.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Muž dovyprávěl a ani si nevšiml, že jeho syn už dávno spí. Otevřel oči plné sentimentu a usmál se na svého zatím jediného potomka. Pomyslel si jaké má štěstí, že může žít nejen s dívkou svých snů, ale i s malým špuntem, ze kterého určitě vyroste úžasně šikovný kluk s nadáním pro famfrpál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elví­ra Elví­ra | Web | 19. ledna 2007 v 20:02 | Reagovat

Tak fajn, du na kritiku:)

Celkově bych řekla, že forma textu je docela srozumitelná, tím míním tvoje obvyklé vyjadřování atd.:P

Bellie odvedla dobrou práci beta-readky, alespoň jsem si žádné "hrubky" nevšimla

A úplně obecně: Povídka má dobrý spád a tak, ale je... trochu rozvleklá... (já mám co říkat, já právě naopak:) )

Takže hodnotím převážně kladně, važ si toho;)

A rychle piš další:))

2 belinda belinda | Web | 21. ledna 2007 v 16:41 | Reagovat

baro, jamais znamená "nikdy" ne "navzdy"

3 belinda belinda | Web | 21. ledna 2007 v 16:44 | Reagovat

Prober sex krásko - moc krasna veta baru =)). doufam ze preklep

4 belinda belinda | Web | 21. ledna 2007 v 16:55 | Reagovat

tak promin, a jamais je fakt navzdy...

5 q q | 22. ledna 2007 v 19:45 | Reagovat

Super!!!Moc se mi to líbí a s tím příjmením ti asi moc nepomůžu

6 Trinusha Trinusha | Web | 31. ledna 2007 v 15:18 | Reagovat

pripeni...me je to fuk,jen se opovaz dat ,,Kaulitzova"... jinak chvalim ze si se dostala k dalsimu prepisu....

belie:ty ji delas beta-read?? magore!:)) ja ho delala nejmenovane osobe jednou...a ete k tomu byly pripominky...takze sem tento pokus uz vzdala....

7 humik humik | 31. července 2008 v 20:55 | Reagovat

Mno, líbí se mi nápad, takhle sem to ještě nikde nečetla....a za druhé: pokud beta - read opravdu je, pak by měl proběhnout nejspíš i gama- read, pže chyby tam jsou...ale jinak je to chezký:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama