...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

2. kapitola aneb Jede, jede mašinka 1/2

23. prosince 2006 v 17:27 | Pepcha |  Od tance k lásce
PROSÍM POTLESK!!!
Rozhodla jsem se, že po bůhví jak dlouhé době přidám kapitolku k Tanci zatim je to jen jedna půlka, protože mně málem upadávaj prsty od ťukání do klávesnice.
Nebojte, zbytek mám už napsaný, ale budete na něj muset chvilku počkat, ptž jsem líná. Přeji hezké počtení!!!

"Ale notak, broučku, neplač...", unaveně vyhlížející žena se snažila utěšit svého synka.Ale na toho jako by dnes nic nezabíralo. jako by čekal na něco jiného...
"Jamesiiii, pojď sem prosím...", téměř zasténala Lily.
"Lásko, co se děje?!", James se tvářil dost vyděšeně. "Stalo se ti něco???"
"Ne, ale Harry ne ane usnout", žena vypadala, že brzy omdlí. "Prosím tě udělej s ním něco, já vím, že jsi celý den pracoval, ale já to už moc dlouho nevydržím."
"To je v pořádku, zlatonko, nesmíš zapomínat, co ti říkal lékouzelník. Běž si lehnout, já ho uspím", ujišťoval ji svědomitě manžel.
"Ty seš zlatej, díky."
"Jo tak my takhle trápíme maminku", zašklebil se tatínek, když osaměli. "Já ví, ty chceš zase vyprávět viď?"
"Dobře dneska začnu prozměnu opravdu začátkem. Začátkem školního roku...."
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
"JUÁÁÁÁ", tenhle výkřik sice byl pronikavý, ale přeshluk nástupiště ho zaslechlo jen několik lidí (a zvířat) stojících blízko původce zvuku. Ti všichni sebou trhli a otočili se na půvabnou zrzavou dívku ležící na zemi. Hned vedle ní vyděšeně pomrkával vytáhlý černovlasý mladík.
"Ježiš, promiň, Evansová, já nechtěl", zatvářil se kajícně čahoun.
"Pottere, to je ti podobý. Proč máš neustále tu tendenci mě shazovat na zem?", zamračila se zrzka.
"Nejspíš proto, že mě zář tvých vlasůvždycky tak oslní, že nevidim na cestu", ušklíbl se James.
Ale nebyl to šťastný úsměv, jako by se z něj vytratila ta obvyklá drzost a rozpustilost. Místo toho, aby odsekla nějakou jedovatou urážkou, Lily popadla první, co jí přišlo pod ruku a začala tím Pottera mlátit. Měl štěstí, že to nebyla Lilyina bichle ležící opodál, ale jen Denní Věštec a také, že tam po chvilce přiběhla malá brunetka a zachránila ho před jistou smrtí.
"Hej, co děláš, Barbro? Už stačila jenom chvilkaa byl by mrtvej", urazila se trochu zrzka.
"Já nevim jak ty, Evansová, ale já si života docela cenim - zvlášť toho svýho", vmísil se do hovoru adolescenťák.
"Přestaňte se hádat a radši pojďte, vlak už odjíždí", usekla to Barbie.
"Ježiš, no jo to nestihnem, jsme úplně poslední", Lily si všimla, že žádní Bradavičáci už na nástupišti nezůstali.
Vlak už se rozjížděl (se zrychlením 0,2 metry za sekundu na druhou) a tak jim nezbývalo, než nasadit tempo á la James Bond a dohnat vlak.
Což byl ovšem s fyzičkou obou holek dost problém. James ( Potter ne Bond) vyskočil do otevřených dveří, ve kterých stáli asi 3 lidé a skandovali jeho jméno. Byl to Remus, Petr a Sirius. S vypětím všech sil se podařilo naskočit i dívkám, čímž si vysloužily od pánů potlesk. Ale jen co se trochu uklidnily, vrhly po chlapcích vražedný pohled.
"Ježiš, kufry!", vzpoměla si najednou Lily.
"Klid, nešil", uklidňoval ji james, odkudsi vytáhl hůlku a zvolal: "Accio kufry.", což nebylo zrovna šiovné, proože kufry tím sice přivolal, ale ty ho zasypaly, že se ani téměř nemohl hnout. Tím si vyžádal aplaus od kamarádů a po nich se přidaly i dívky. Lily m tím částečně oplatila radu, aby nešílela. Když se jamesovi po několika neúspěšných pokusech podařilo vstát, Lioly ho sprdla, že díky němu málem nestihly vlak. Byla tak rozzuřená, že před ní začal couvat, zakopl o kufr a zůstal ležet na zemi. Po několika dalších nadávkách ( v několika světových jazycích - a že jich Lily znala dost ) se konečně uklidnila a barbara prohodila inteligentní otázku, kam asi sednou, protože většina kupé již bude s určitostí zabrána.
"Já jdu každopádně nejdřív do prefektského kupé, když jsem ta nová primuska", odpověděla teď již mile Lily, "a to mi připomíná, že musím trochu máknout."
"Tak to tě doprovodím", usmál se James.
"To teda nedoprovodíš, pokud vím umím chodit sama a ty tam stejně nemáš co dělat", odsekla mu Lily. Kluci se začali svíjet smíchy a vyráželi ze sebe něco ve smyslu " Ona to ještě neví". Holky si jen vyměnily udivené pohledy a James nervózně přešlapoval.
"Já sem, totiž... no víš...ten, no , novej primus", Lily na něj jen vytřeštila oči.
"Ale jak to, vždyť jsi ani nebyl ani prefekt", divila se Bára.
"No jo, ale primusem se můžeš stát i když se o něco zasloužíš, nebo tak nějak sem to pochopil, no a od tý doby, co sem kapitánem famfrpálovýho družstva jsme ještě neprohráli", zapípal James.
"Kriste ten Brumbál se už fakt musel zbláznit nebo začíná bejt senilní", vydechla Lily,"no ale každopádně do toho kupé musíme, takže dělej Pottere. Remusi, jdeš?", Lily se zase vzpamatovala a James za ní klusal jak zkrotlej jelen a Remus jako vlk s ocasem mezi - ehm... Došli do inkriminovaného kupé, Lioly otevřela dveře a lehce nervózně vlezla dovnitř, kde seděly vesměs známé tváře, bohužel i takové jako Lucius Malfoy a jeho holka Narcissa Blacková a čerství novicové a novicky - páťáci. Samozřejmě kupé bylo kouzlem zvětšené, jinak by se jich tam 25 nevešlo.
"Dobré odpoledne, vespolek. No, předpokládám, že asi nikdo nejste zrovna nejnadšenější, že primusy se stali dva nebelvíráci a už vůbec ne my dva - i když musím přiznat, že já svým protějškem taky nejsem zrovna unešená", při těchto slovech se dost lidí ušklíblo, kdo by přece neznal slavný "pár" Evansová-Potter, že?
"Takže, první, co bych s vámi chtěla probrat je..."
Mezitím, o pár metrů dál Barbie přímo zuřila.
"Jak mně to mohla Lily udělat? Nechat mě rtu i se svejma kuframa", probodla Siria a Petera pohledem.
"No tak, Barbie, klid, ty to přežiješ a jsem tu přece já", uklidňoval ji Sirius.
"No právě, to mě ze všeho nejvíc děsí, já jdu každopádně sehnat nějaký místo", Bára popadla oba ( hodně těžké) kufry a vydala se uličkou dopředu. No, spíš se šinula. Nebylo tedy divu, když ji za chvilku sportovně založený Sirius s Jamesovým kufrem dohonil. Petr bez zátěže už mezitím někam zmiznul. Zato Barbra měla s kufry potíže a v duchu nadávalqa, že s sebou Lily každoročně vozí takových knih, jako by nebyla v Bradavicíćh velká knihovna. a jak se zdálo její myšlenky se jí zračily ve tváři.
"Za malej úplatek ti ty kufry vezmu", ušklíbl se Sirius.
"Jo, a za jakej?", napodobila ho Barbie, protože předvídala odpověď.
"Jenom malou pusinku pro strejdu Siriho", uculoval se dotyčný.
"Tak na to zapomeň strýčku Siri".
"Ale no tak nebuĎ taková netýkavá."
"Polib si prdel, Blacku."
"Už zase?"
"Jo, už zase a dej mi pokoj laskavě!"
"Jenže já nejsem laskavej."
"Všimla sem si."
"Ty seš ale nějaká všímavá."
"To víš někdo neni tak blbej jak ty."
"Hele ty barbíno jedna-"
"PRÁSK!"
Barbra vešla do kupé, kde seděly její kamarádky z Havraspáru a práskla za sebou dveřmi. Sirius jen zůstal tupě zírat na dveře. Pak se naštvaně otočil a vyrazil k Pobertovic kupé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Twiggy 33 Twiggy 33 | Web | 26. prosince 2006 v 13:57 | Reagovat

Jupiiii!!!!Konecne dalsi kapitolka :) Uz se tesim na druhou polovinu :) Ta prvni byla super :))))

2 mumlok mumlok | 2. ledna 2007 v 16:21 | Reagovat

děkuju, ale sem neuvěřitelně líná na přepisování, takže to bude až tak za týden

3 Elví­ra Elví­ra | Web | 15. ledna 2007 v 21:52 | Reagovat

Tak líná na přepisování, jo? Tak to koukej přestat bejt líná! no... teď sem se do toho trošku zamotala...:)

Jinak povídka je dobrá, ale ty svý čmáranice se nauč přepisovat rychlejc;)

4 Pád´o - girl Pád´o - girl | 2. září 2007 v 15:51 | Reagovat

jo vypadá to zajímavě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama