...........................In nomine patris et fili et spiritus sancti. Amen........................

Srpen 2006

Piráti z Karibiku2: truhla mrtvého muže

10. srpna 2006 v 14:40 | Pepcha |  Recenze k filmům
Snímek Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003) dokázal to, v co už možná nikdo po propadácích typu Ostrova hrdlořezů nedoufal - vrátit na stříbrné plátno filmy s pirátskou tématikou. Pirátům z Karibiku se to povedlo s plnou parádou. Roli producenta si vzal na starosti hollywoodský megaloman Jerry Bruckheimer, režii Gore Verbinski (Mexičan, Kruh, Pan Rosnička) a do hlavních rolí byly obsazeny hvězdy Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush a především Johnny Depp. Scénáristé Ted Elliot a Terry Rossio ( Godzilla, Shrek a Zorro) nás vtáhnou do děje krátce po událostech z "pirátského" předchůdce. Will (Orlando Bloom) a Elizabeth (Keira Knightley) chystají svatbu, kterou jim ale nečekaně překazí Jack Sparrow (Johnny Depp), jenž potřebuje od svých přátel pomoc jako nikdy předtím. Zapletl se totiž do křížku s někým, s kým opravdu neměl. Jde o Daveyho Jonese (Bill Nighy), kapitána lodi Bludný Holanďan, jemuž Jack dluží svou duši. A pokud mu Jack dluh nesplatí, čeká ho zbytek života na palubě Bludného Holanďana, lodi, která dokáže putovat i pod mořskou hladinou a jejíž posádku tvoří ti nejrůznější kříženci lidí a mořských živočichů - od žraloka kladivouna až po samotného kapitána Jonese, jemuž obličej zdobí chapadla a místo jedné ruky má krabí klepeto. Krom toho na Bludném Holanďanovi slouží i osoba, kterou by málokdo čekal - Willův otec.
Na naši oblíbenou trojku toho bude vskutku dost, ale ještě jednou se zmíním o kapitánovi Barbossovi, jehož jste sice na konci prvního dílu viděli umírat, ale to neznamená, že by se nemohl vrátit i v pokračování. Co když ještě před svou smrtí rovněž zaprodal duši proradnému Jonesovi?

Charmed

8. srpna 2006 v 11:10 | pepcha |  Seriály, které máte rádi
Seriál je o třech sestrách, které zjistí, že jsou čarodějky (nepřipomíná to něco?). Vzhledem k tomu, že jsou čarodějky, tak musí pozabíjet, co nejvíc démonů a přitom ještě řešit trable s láskou. Jedna se zamiluje do démona, druhá do světlonoše (něco jako andělíčka strážníčka čarodějěk.
Hlášky z filmu (from Veronika)

Cole: Dík.Raději si nechám hlavu useknout než vyšetřit... To není špatnej nápad.
(Cole vytvoří gilotinu,lehne si pod ní.)
Piper:
Potřebujeme pomoc!(Cole se podívá se na ní a potom dolů a tam vytvoří košík na hlavu. Spustí ostří a Piper to zmrazí)
Cole: Nééé. To mě nenecháte ani v klidu umřít?
5x10 Trable s mumií
Phoebe: V tom bříšku je moje neteř.
Paige:
Je to i moje neteř!
Phoebe:
Ahoj špunte,zdraví tě teta Phoebe!

Dawsonův svět

8. srpna 2006 v 11:00 | pepcha |  Seriály, které máte rádi
Seriál má zdánlivě nekomplikovaný děj. Je o každodenních starostech mladých: o problémech teenagerů, kteří jako všichni jejich vrstevníci mluví o sexu, myslí jen na sex a v atmosféře prosáklé sexem vyrůstají v mladé muže. Je to příběh čtyř mladých lídí procházejících nástrahami mládí. Na počátku seriálu se patnáctiletý Pacey Witter (Joshua Jackson) přiznává, že se každé ráno obšťastňuje při pohledu na slavnou moderátorku Katie Couric v jejím pořadu Today Show. Jeho kamarád, Dawson Leery (James Van Der Beek) ctižádostivý mladík toužící po filmu, má platonický vztah s Josephine "Joey" Potter (Katie Holmes).

Náhle na scénu vstupují hormony a oni se ptají sami sebe: "Je v pořádku spát spolu v posteli? " A jak to tak v tomto věku bývá obvyklé, postupně se zamiluje do Jennifer Lindley (Michelle Williams), nové holky z města. To v Joye probudí žárlivost. Až do té chvíle to byla obyčejná "holka od vedle", jenže najednou se v ní objeví něco záhadného. Další v partě, Pacey (Joshua Jackson), má talent na průšvihy. Ztratil panictví se svou učitelkou, čtyřicátnicí Tamarou (Leann Huntley), totiž průšvih opravdu je. Čtyři teenageři, čtyři cesty k dospívání. Každý z nich jimi prochází a každý zažívá hodně hezkého i bolestivého.

Časopis: TV Tip Seriál
Datum: 3/2000
Od: NOVA